Za wysokie progi. Ale setki nie było

Za wysokie progi. Ale setki nie było - Zdjęcie główne

SportMłode koszykarki Mon-Polu nie dały rady w drugiej lidze doświadczonej ekipie Żyrardowianki i uległy na własnym parkiecie aż 54:97. Rywalki mają na koncie komplet siedmiu zwycięstw.

Już początek spotkania pokazał, że ekipa gości będzie niezwykle wymagającym rywalem. Żyrardowianka szybko uzyskała przewagę, po 10 minutach prowadziła 30:14. Płocczanki, grające w osłabionym składzie, ładnie powalczyły w drugiej kwarcie, w której rozpędzone rywalki były lepsze tylko o dwa kosze.

Niestety, trzecia część wtorkowej potyczki podopiecznych trenera Ireneusza Jasińskiego w Zespole Szkół nr 1 przy Piaska znów odbyła się pod dyktando koszykarek z Żyrardowa i na tablicy wyników pojawił się wynik 78:38 dla rywalek. Zapachniało strzeleniem przez nie ponad 100 punktów, ale czwarta kwarta zweryfikowała te prognozy. Mon-Pol znów wyrówna grę, kosze padały na zmianę. Ostatecznie płocczanki uległy w tej części tylko 16:19.

W tabeli drugiej ligi prowadzi Żyrardowianka (7 zwycięstw – 0 porażek) przed Basket Aleksandrów Łódzki (5-2), Mag-Rys Zgierz (5-1), Mon-Polem (4-3), UKS Gimbasket Białystok (4-1). W grupie jest  12 zespołów. Kolejny mecz płocczanek w ZS nr 1 – 17 grudnia o godz. 14 z przedostatnim w stawce UKS La Basket Warszawa.

Mon-Pol Płock - Żyrardowianka Żyrardów 54:97 (14:30, 14:18, 10:30, 16:19)

MON-POL: Górecka Magdalena 13, Piechocka Joanna 6, Stypik Martyna 6, Czarnecka Martyna 5, Kutycka Paulina 5, Nowak Iweta 4, Iwan Patrycja 4, Trzewikowska Agata 4, Wilamowska Karolina 4, Gruchot Aleksandra 3

Żyrardowianka: Banaszkiewicz Judyta 25, Madej Paulina 20, Doba Daria 16, Pietrzak Katarzyna 10, Rutecka Edyta 9, Koszewicz Marta 6, Cholewińska Mariola 4.