Z kontuzją. Ale jest pudło w nowym sezonie

Z kontuzją. Ale jest pudło w nowym sezonie - Zdjęcie główne

Sport Płoccy triathloniści już w akcji. Na razie woda za zimna do wyczynowego pływania, więc walczyli w Mistrzostwach Polski w Cross Duathlonie w Dzierżoniowie. Pierwszy medal w tym sezonie w zawodach rangi mistrzowskiej – brązowy - zdobył … kontuzjowany Stanisław Dyme

Płoccy triathloniści już w akcji. Na razie woda za zimna do wyczynowego pływania, więc walczyli w Mistrzostwach Polski w Cross Duathlonie w Dzierżoniowie. Pierwszy medal w tym sezonie w zawodach rangi mistrzowskiej – brązowy - zdobył … kontuzjowany Stanisław Dymek.

Cross duathlon to dyscyplina, która składa się z biegu, jazdy na rowerze górskim i raz jeszcze
biegu. W weekend Dzierżoniowski Ośrodek Sportu i Rekreacji stał się, po raz drugi, areną zmagań zawodników biorących udział w odbywających się pod patronatem Polskiego Związku Triathlonu, Mistrzostwach Polski w Cross Duathlonie. Wystartowało niemal 80 osób, w tym trzech płocczan z PTT Delta.

Trasa wiodła drogami asfaltowymi, polnymi oraz szutrowymi. Jako ostatni wystartowali zawodnicy w kategorii open. Pula nagród wynosiła 5 tys. zł. Dystanse dla tej grupy to 6 km bieg, 26,4 km rower i 3 km bieg. Dość szybko na prowadzenie wyszedł Krzysztof Augustyniak z MKS Płetwal Polkowice i wygrał zdecydowanie.

Wysokie dziesiąte miejsce zajął płocczanin Łukasz Kalaszczyński, który nawet prowadził przez większość pierwszej części dystansu biegowego. Stracił nieco podczas jazdy na rowerze, ale 10. miejsce w elicie należy uznać za spory sukces.

Nieźle zaprezentował się także Sebastian Dymek, który zajął 21 miejsce w klasyfikacji
generalnej. Tradycyjnie już „przebił” go jego ojciec Stanisław. Od miesięcy zmaga się z bólem i kontuzją barku, ale zdecydował się na walkę. W końcu triathloniści to ludzie z żelaza... Z Dzierżoniowa Stanisław Dymek wrócił z trzecim miejscem i brązem w kategorii M-50. Wynik ten jednak nie usatysfakcjonował płockiego Ironmana, ponieważ w poprzednim roku wygrał swoją grupę wiekową z kilkuminutową przewagą.

Mistrzostwa kraju za nami, a przed nami już 3 maja wielka impreza lokalna – w Janoszycach w gminie Brudzeń, kilkanaście km od Płocka. Zapraszamy kibiców i sympatyków sportu do Zielonej Doliny na I duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii.