Wysokie zwycięstwo Nafciarzy. Czas na Duńczyków

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Wysokie zwycięstwo Nafciarzy. Czas na Duńczyków - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Sport W kolejnym meczu ligowym piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock bez problemu pokonali w Lubinie miejscowe Zagłębie 32:22 (17:10). Teraz czas na arcyważny mecz w Lidze Europejskiej.

We wtorek płocki zespół grał w Opolu z Gwardią, a już dwa dni później zagrał w Lubinie.

Gospodarze, zajmujący siódme miejsce w tabeli, rozpoczęli od prowadzenia. Ale po bramkach Zoltana Szity (2) oraz Lovro Mihica goście wygrywali po 5 minutach 3:1.

Nafciarze systematycznie budowali przewagę, kilka razy świetnie interweniował Adam Morawski i po niespełna kwadransie tablica wyników pokazała już 9:3 dla Wisły. Szkoleniowiec Zagłębia poprosił o czas.

Ambitni gospodarze nie zdołali zmniejszyć straty, do przerwy Wisła wygrywała 17:10. Co ciekawe, płocczanie aż pięć razy odsyłani byli na ławkę kar, gospodarze - tylko raz.

W drugiej połowie rozpędzeni goście po serii pięciu trafień wygrywali już 22:11. Trener Wisły spokojnie rotował składem, bo zwycięzca tego pojedynku mógł być tylko jeden. Tym razem - czyli w drugiej połowie - Nafciarze nie "złapali" żadnej kary, a rywale - aż pięć.

Po bramce Mikołaja Czaplińskiego w końcówce meczu bramką odpowiedziało Zagłębie i skończyło się wynikiem 32:22 dla Wisły.

Co dalej? We wtorek 13 kwietnia płocczanie zagrają pierwszy, wyjazdowy mecz z duńskim GOG. Stawką dwumeczu w Lidze Europejskiej jest awans do czołowej czwórki tych rozgrywek.

Zagłębie Lubin - ORLEN Wisła Płock 22:32 (10:17)

Najwięcej bramek dla Wisły: Krajewski 9, Mihić i Szita - po 4, Czapliński i Mindegia - po 3.