Wysokie zwycięstwo i awans w tabeli

Wysokie zwycięstwo i awans w tabeli - Zdjęcie główne

SportW meczu I ligi piłki ręcznej kobiet szczypiornistki AZS PWSZ Jutrzenka Płock pewnie pokonały UKS PCM Kościerzynę 25:19.

Sobotnie spotkanie w Blaszak Arenie nasze zawodniczki rozpoczęły dość niemrawo. W 7. minucie przegrywały z gośćmi 3:4, ale rozkręcały się z minuty na minutę i pierwszą połowę zakończyły wynikiem 14:11. Do przerwy najskuteczniejszą zawodniczką była Edyta Charzyńska, która rzuciła 4 bramki.

Na początku drugiej połowy znów było nieco niemrawo i rywalki z Kościerzyny zaczęły niebezpiecznie doganiać Jutrzenkę. W 43. minucie, gdy na tablicy wyników pokazał się remis 17:17, zdenerwowany trener Jarosław Stawicki poprosił o czas i wprowadził zmiany w ustawieniu. Aleksandrę Rędzińską przesunął ze skrzydła na środek, a na skrzydło wstawił Paulinę Zarembę. To był dobry ruch: od tej chwili płocczanki grały koncertowo. Do końca meczu zdobyły 8 bramek (aż cztery z nich rzuciła Rędzińska), a straciły tylko dwie.

Mecz zakończył się wygraną Jutrzenki 25:19. Najwięcej bramek rzuciły Aleksandra Rędzińska (6), Paulina Jankowska (5) i Edyta Charzyńska (4).

Dzięki zwycięstwu nad Kościerzyną płocczanki awansowały na drugie miejsce w tabeli.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock - UKS PCM Kościerzyna 25:19 (14:11)

AZS PWSZ Jutrzenka: Marta Pietrzak, Marta Rakowska, Paulina Sirojć – Kinga Przybysz (2), Aleksandra Kotarska, Martyna Jasińska, Edyta Charzyńska (4), Sylwia Neitsch (2), Marta Klucznik, Anna Janiszewska (1), Natalia Laskowska (1), Paulina Zaremba (2),  Paulina Jankowska (5), Marta Krysiak (2), Aleksandra Rędzińska (6), Aleksandra Majak
Kadra szkoleniowa: Jarosław Stawicki - trener, Marek Przybyszewski- II trener, Jarosław Krzemiński – trener bramkarek,

Kościerzyna: Perłowska - Robaczyńska (1), Wójcik M., Etz M., Szarafin, Waldowska (4), Etz A., Siekańska (3), Liskowska, Klin (6), Naczyk, Piłat, Ossowska, Brzesińska (4), Muchowska, Wójcik P. (1)

Kary: Jutrzenka - 10 min., Kościerzyna - 8 min.