Reklama

Wyróżnienia dla płockich kickboxerów

Opublikowano:
Autor:

Wyróżnienia dla płockich kickboxerów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W tym roku Polski Związek Kickboxingu obchodzi 25-lecie istnienia. Wśród zasłużonych dla tego sportu znalazło się miejsce dla dwóch płocczan, Piotra Maślanki i Zygmunta Różalskiego.

W tym roku Polski Związek Kickboxingu obchodzi 25-lecie istnienia. Wśród zasłużonych dla tego sportu znalazło się miejsce dla dwóch płocczan, Piotra Maślanki i Zygmunta Różalskiego.

Ćwierćwiecze związku świętowano w hotelu Binkowski w Kielcach i właśnie tam organizatorzy wyróżnili osoby zasłużone dla tego sportu. Wśród takich nazwisk jak Marek Piotrowski, Piotr Siegoczyński, Przemysław Saleta czy Iwona Guzowska, znaleźli się płocczanie.

Trener płockiego klubu LKS “Puncher” Piotr Maślanka i wieloletni sędzia PZKB Zygmunt Różalski zostali nagrodzeni złotymi medalami. Nagrody odebrali z rąk prezesa związku - Andrzeja Palacza i wiceprezesa Gerrarda Zdziarskiego. - Jestem bardzo wzruszony tym wyróżnieniem - mówi Maślanka. - Jestem związany z dyscypliną 23 lata, zostawiłem w niej jakąś cząstkę swojego życia i ślad w historii tego sportu jako zawodnik i trener. Nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że mógłbym zostać nagrodzony złotym medalem dla zasłużonych dla polskiego kickboxingu.

Wielu płocczan związanych z tą dyscypliną sportu przez minione 25 lat w różnym stopniu zapisało się w historii płockiego, polskiego i międzynarodowego kickboxingu. Byli to zarówno zawodnicy, trenerzy, jak i sędziowie czy działacze, jednak kryteria przyznawania najwyższych odznaczeń PZKB za zasługi są tak wysokie, że obecnie tylko dwóch spośród tego grona mogło dostąpić zaszczytu bycia nagrodzonym.

Po uroczystości odbyła się Gala Kickboxingu Zawodowego K-1 Rules “Fighters Night3”. Zadbano, by jej karta walk zawierała nazwiska, które świadczyły o wysokiej randze imprezy i gwarantowały wysoki poziom widowiska. Na ringu zawodnicy walczyli o takie tytuły jak tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski, Zawodowego Mistrza Polski czy Mistrza Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Kickboxingu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE