Reklama

Worek medali wyłowionych z wody (FOTO)

Opublikowano:
Autor:

Worek medali wyłowionych z wody (FOTO) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Bardzo udany okazał się dla ekipy MZOS-u start w Mistrzostwach Polski Juniorów (U-15), które odbywały się w Dębicy. Pływacy z Płocka niemal w każdym starcie poprawiali swoje rekordy życiowe. Do tego dołożyli całkiem pokaźną kolekcję medali.

Bardzo udany okazał się dla ekipy MZOS-u start w Mistrzostwach Polski Juniorów (U-15), które odbywały się w Dębicy. Pływacy z Płocka niemal w każdym starcie poprawiali swoje rekordy życiowe. Do tego dołożyli całkiem pokaźną kolekcję medali.

Dziesięcioosobowa ekipa MZOS Płock po zakończeniu zawodów w Dębicy miała wiele powodów do zadowolenia. Patrycja Kolbiarz i Zosia Leszczyńska aż 15 razy biły swoje rekordy życiowe. Można więc powiedzieć, że każdy ich start był równoznaczny z poprawą wcześniej osiąganych rezultatów. Ośmioosobowa ekipa chłopców rekordy życiowe poprawiała 32 razy.

Dzięki temu MZOS zanotował dziewięć występów w finałach 1, osiem w finałach B, a przede wszystkim sześć medali.

Najjaśniejszym blaskiem świeciła w Dębicy gwiazda Damiana Chrzanowskiego, który w sztafetach wywalczył po jednym medalu w każdym kolorze, a do tego dołożył indywidualnie dwa medale srebrne i jeden brązowy.

Na najwyższym stopniu podium płocczanie stanęli dzięki świetnemu występowi sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym, płynącej w składzie: Piotr Sternak, Igor Makowski, Michał Porwat, Damian Chrzanowski. Na 4x200 m stylem dowolnym Chrzanowski, Skwarski, Porwat i Sternak popłynęli po medal srebrny. Brązowy krążek przypadł płockim zawodnikom za wyścig na 4x100 m zmiennym. Tym razem miejsce Skwarskiego zajął Cichocki.

Do medali wywalczonych w sztafetach Damian Chrzanowski dołożył jeszcze dwa srebrne krążki za wyścigi na 100 i 200 metrów motylkiem oraz brąz za 50 m tym samym stylem. Zaledwie jednej setnej zabrakło Piotrowi Sternakowi do zdobycia brązowego medalu na 50 m stylem dowolnym.

Gdy 15-latkowie ścigali się w Dębicy, ekipa rok młodszych pływaków sprawdzała swoje siły w Olsztynie (MPJ U-14). Filip Drabik, Mateusz Piątkiewicz i Karolina Skwarska wywalczyli tam jeden finał A i trzy finały B.

Dawno już płocka ekipa nie zanotowała tak udanych występów w imprezie rangi Mistrzostw Polski. „Odpowiedzialnym” za bardzo wyraźny progres, jaki dokonał się w pływaniu w ostatnim czasie, jest trener Jurij Szyczkow.

FOT. MZOS PŁOCK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE