Wisła za burtą. Hiszpan odchodzi? [FOTO]

Wisła za burtą. Hiszpan odchodzi? [FOTO] - Zdjęcie główne

SportWisła Płock zmierzyła się w niedzielne popołudnie z Bytovią Bytów w meczu 1/32 Pucharu Polski. Znacznie wyższa pozycja w tabeli na koniec poprzedniego sezonu, wygrany ostatnio 2:0 sparing oraz atut własnego boiska, stawiały nafciarzy w roli faworyta.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Wisła od początku  ruszyła do ataku, stworzyła sobie w pierwszej połowie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, jednak brakowało wykończenia. Bytovia skupiła się na grze z kontry i również kilkukrotnie pojawiła się przed bramką Seweryna Kiełpina. Po sennych 45 minutach sędzia zaprosił zawodników na przerwę.

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie. Pomimo przewagi nafciarzy w posiadaniu piłki to podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 60. minucie bierną postawę obrońców Wisły wykorzystał wprowadzony kilka minut wcześniej Japończyk Shoshei Okuno. Piłkę do filigranowego pomocnika zagrywał Surdykowski, a ten dopełnił formalności i pokonał bezradnego Kiełpina. Wisła odpowiedziała w 77. minucie spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym wyrównującego gola zdobył rezerwowy Mikołaj Lebedyński. Radość płocczan nie trwała jednak długo. Już cztery minuty później Bytovia znów wyszła na prowadzenie. Po uderzeniu z rzutu rożnego bramkę strzałem głową zdobył Janusz Surdykowski. Był to drugi celny strzał Bytovii w tym meczu. Należy podkreślić, że drużyna Kafarskiego w tym meczu oddała łącznie… trzy strzały. Dla porównania nafciarze na bramkę Tomasza Laskowskiego uderzali dziesięć razy, z czego trzy razy celnie. Do ostatnich minut Wisła starała się odrobić stratę, jednak ostatecznie musi pożegnac się z rozgrywkami pucharowymi.

Nie wiadomo czy jest to ostateczny kształt wyjściowej jedenastki trenera Marcina Kaczmarka przed rozpoczęciem ligi. Nie jest również znana przyszłość Fabiana Hiszpańskiego, który mecz z Bytovią obejrzał z trybun. Nieoficjalnie mówi się, że obrońca jest kuszony przez ekstraklasowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ewentualnych roszad w składzie i rozstrzygnięć transferowych możemy się spodziewać już w najbliższych dniach.

Wisła Płock - Bytovia Bytów 1:2 (0:0)

Mikołaj Lebedyński 77 - Shōhei Okuno 60, Janusz Surdykowski 81

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Marko Radić (88' Lukáš Kubus), Arkadiusz Reca (46' Patryk Stępiński) - Jakub Bąk, Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło, Dimitar Iliev, Damian Piotrowski (65' Mikołaj Lebedyński) - Wojciech Łuczak.

Bytovia: Tomasz Laskowski - Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk (52' Shōhei Okuno), Marek Opałacz - Wojciech Wilczyński, Paweł Lisowski, Robert Mandrysz, Michał Jakóbowski (90' Artur Formela), Bartłomiej Poczobut, Maciej Szewczyk (84' Radosław Jasiński) - Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Radić, Wlazło, J.Bąk - Mandrysz, Szewczyk, Jasiński.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Widzów: 1 200