Wisła wyrwała remis w Zabrzu. Powrót Merebaszwilego

Wisła wyrwała remis w Zabrzu. Powrót Merebaszwilego  - Zdjęcie główne

SportNiezłe widowisko stworzyli piłkarze Górnika Zabrze i Wisły Płock. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami, a z takiego obrotu spraw bardziej zadowoleni mogą być podopieczni Radosława Sobolewskiego, którzy w drugiej połowie bronili się dość rozpaczliwie.

Po dwutygodniowej przerwie wróciły rozgrywki PKO Ekstraklasy. Nafciarze wykorzystali ostatnią w tym roku przerwę na mecze reprezentacji na trening. W międzyczasie do zdrowia wrócił też Suad Sahiti, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie, a w wyjściowym składzie znalazł się Giorgi Merebaszwil. Gruzin do składu wrócił po prawie dwóch miesiącach i odpłacił się szkoleniowcowi bramką.

Zaczęło się nieźle, choć szybko to gospodarze przejęli inicjatywę i szybko otworzyli wynik spotkania. Niefrasobliwie na własnej połowie zachował się Merebaszwili, który stracił piłkę. Piłkę posłaną w pole karne przeciął Alan Uryga, ale futbolówka spadła pod nogi Igora Angulo. Hiszpan uderzył sprzed szesnastki mocno i precyzyjnie, tuż przy słupku. Thomas Dahne był o włos od interwencji, ale jednak to piłkarze Marcina Brosza cieszyli się z prowadzenia.

Mogło to potrwać wyjątkowo krótko, bo już zaledwie kilkadziesiąt sekund później po dośrodkowaniu Dominika Furman w polu karnym zabrzan zrobiło się spore zamieszanie, a Szymon Matuszek prawie skierował piłkę do swojej bramki. Co nie udało się w 13., udało się w 16. minucie. Dośrodkował Furman, zgrał Michał Marcjanik, a wszystko wykończył jeden z najlepszych na boisku Ricardinho. Brazylijczyk w końcu się przełamał, bo w trzech ostatnich meczach brakowało jego goli.

Mecz mógł się podobać kibicom, choć w obronie było sporo chaosu. Akcję sunęły jednak z jednej pod drugą bramkę, a wyborne zawody rozgrywał Igor Angulo. Hiszpan świetnie obsługiwał swoich kolegów, ale ci nie wykorzystywali jego podań i pomysłów. Jak choćby wtedy, kiedy Dawid Kopacz dał się uprzedzić obrońcom. Górnicy w pierwszej części powinni strzelić jeszcze przynajmniej jedną bramkę - sytuację miał chociażby Jose Jimenez, ale uderzył zbyt lekko. Hiszpan był zahaczany w polu karnym przez Furmana, ale kontakt był minimalny i napastnik zdecydował się utrzymać na nogach.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach. Wiślacy wyszli ze świetną kontrą dwóch na dwóch. Dogrywał, a jakże, Ricardinho, a wybiegający sam na sam z Martinem Chudym Merebaszwili wykończył akcję, choć na raty. Analiza VAR trwała kilka minut, sędzia liniowy zasygnalizował nawet spalonego, ale ostatecznie okazało się, że Gruzin wybiegł w tempo. W końcówce pierwszej połowy, która trwała 52 minuty, świetną sytuację mieli jeszcze gospodarze, ale Marcjanik wybił piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron do ataków ruszyli gospodarze i błyskawicznie mogli doprowadzić do wyrównania. Thomas Dahne był jednak na posterunku, kiedy głową uderzał Erik Janza. Górnik był dużo lepszy w drugiej połowie, a Nafciarze ograniczali się do kontrataków i stałych fragmentów gry. W 71. minucie Igor Angulo w końcu wyrównał i gospodarze przycisnęli na dobre.

Obrona bramki Thomasa Dahne zaczęła przypominać obronę Częstochowy, ale gospodarze seryjnie marnowali okazje. Matras uderzył w słupek, nieznacznie pomylił się Wolsztyński, Bochniewiczowi zabrakło kilku centymetrów do wepchnięcia piłki do bramki. Wiślacy dowieźli jednak remis, który z przebiegu spotkania trzeba szanować podwójnie.

Kolejny mecz Nafciarze rozegrają w piątek 29 listopada, a przy Łukasiewicza 34 podejmą Lecha Poznań. Początek meczu o 20:30.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 1:2 (1:2)