Wisła traci punkty w Siedlcach [FOTO]

Wisła traci punkty w Siedlcach [FOTO] - Zdjęcie główne

SportWisła Płock w 21. kolejce I ligi udała się do Siedlec, gdzie zmierzyła się z miejscową Pogonią. Przed rozpoczęciem spotkania płocczanie plasowali się na pozycji lidera, natomiast gospodarze okupowali 13. miejsce w ligowej tabeli.

Wisła po efektownym zwycięstwie nad MKS-em Kluczbork w pierwszym spotkaniu po zimowej przerwie chciała za wszelką cenę stworzyć serię kilku wygranych pod rząd. Okazja ku temu była wyśmienita, bowiem zarówno drużyna z Kluczborka, jak i z Siedlec, nie należą do najbardziej wymagających ligowych rywali. Z drugiej strony nafciarze wciąż czują na swoich plecach oddech grupy pościgowej – Arki Gdynia, Zagłębia Sosnowiec oraz Zawiszy Bydgoszcz. Okazja do odskoczenia w tabeli dwóm pierwszym była wyśmienita – gdynianie zremisowali w piątek 2:2 z gośćmi z Sosnowca, dzieląc się punktami.

Od pierwszych minut Wisła była stroną dominującą, jednak Pogoń nie skupiała się jedynie na grze defensywnej. Co więcej, gospodarze kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce Seweryna Kiełpina, jednak nasz bramkarz znakomicie wybronił wszystkie piłki zmierzające do siatki. Wisła starała się wyjść na prowadzenie. W najlepszej sytuacji na otwarcie wyniku był Arkadiusz Reca, jednak jego strzał z ostrego kąta okazał się minimalnie niecelny.

W drugiej połowie przewaga płocczan nie podlegała już dyskusji. Wisła utrzymywała się przy piłce, stwarzała sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich, jednak gospodarze zepchnięci do defensywy w pewnych momentach bronili się całym zespołem. Piłkę meczową miał wprowadzony w drugiej połowie Emil Drozdowicz. Próba przelobowania wychodzącego daleko przed bramkę Misztala okazała się jednak niecelna. Ostatecznie Wisła podzieliła się punktami z Pogonią Siedlce i zachowała fotel lidera 1. ligi.

Kolejne spotkanie Wisła rozegra już w najbliższy piątek. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego drużyna z Płocka podejmie Miedź Legnicę. Początek meczu o godzinie 20:30.

Pogoń Siedlce - Wisła Płock 0:0

Pogoń: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Rafał Maćkowski (58. Kamil Jonkisz), Kamil Dmowski (68. Bartosz Osoliński), Rafał Augustyniak, Mariusz Rybicki (77. Daniel Gołębiewski), Damian Świerblewski - Adam Duda.

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Damian Piotrowski (72. Fabian Hiszpański), Wojciech Łuczak, Maksymilian Rogalski, Dimitar Iliev (89. Lukáš Kubus), Arkadiusz Reca - Mikołaj Lebedyński (60. Emil Drozdowicz).

Żółte kartki: Wrzesiński, Dmowski, Augustyniak, Chyła - Rogalski, Hiszpański.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).