Wisła rozbiła Arkę w Gdyni [FOTO]

Wisła rozbiła Arkę w Gdyni [FOTO] - Zdjęcie główne

SportChwilę po godzinie 20:00 zakończył się ostatni sparing Wisły Płock podczas letniego okresu przygotowawczego. Płocczanie zmierzyli się w Gdyni z miejscową Arką.

Oba zespoły do niedawna rywalizowały ze sobą na pierwszoligowych boiskach. Ostatni sparing zapowiadał się niezwykle ciekawie, co zaowocowało sporą liczbą kibiców, którzy stawili się na trybunach boiska treningowego Arki Gdynia.

Od pierwszych minut przewagę wypracowali sobie goście z Płocka. Niezwykle aktywny Vitalij Gemega, który od czwartku przebywa na testach przy Łukasiewicza 34, już po kilku minutach stanął twarzą w twarz z bramkarzem gospodarzy. Pojedynek jednak przegrał. Wisła przycisnęła, spychając gdynian do głębokiej defensywy.

W 28. minucie podopieczni Kaczmarka wyszli na prowadzenie. Długie dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka w pole karne gospodarzy na bramkę zamienił nieudolnie interweniujący Sołdecki. Trzy minuty później było już 2:0. Testowany Gemega przytomnie zwiódł obrońcę gdyńskiego zespołu i zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego. Bramkarz Arki był w tej sytuacji bez szans.

Od początku drugiej połowy Arka ruszyła do śmielszych ataków. Pomimo optycznej przewagi to Wisła podwyższyła prowadzenie. W 58. minucie Mikołaj Lebedyński, pomimo asysty trzech defensorów, zdołał wpakować piłkę do siatki z bliskiej odległości. Arka biła głową w mur. Wydawało się, że podopieczni Nicińskiego nie mają pomysłu na sforsowanie dobrze funkcjonującej defensywy Wisły. Próby dośrodkowań i strzały z dystansu nie przyniosły efektu i to płocczanie w ostatnim letnim sparingu odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Arka Gdynia – Wisła Płock 0:3 (0:2)

Bramki: Sołdecki (28. bramka samobójcza), Gemega (31.), Lebedyński (58.)

Arka Gdynia: Pāvels Šteinbors (46. Konrad Jałocha) - Tadeusz Socha (46. Przemysław Stolc), Dawid Sołdecki (46. Krzysztof Sobieraj), Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Marcus Vinícius (46. Adrian Błąd), Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (46. Adam Marciniak), Mateusz Szwoch, Miroslav Božok (46. Rashid Yussuff) -  Dariusz Zjawiński (60. Szymon Lewicki).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk (67. Bartłomiej Sielewski), Przemysław Szymiński, Tomislav Božić (75. Damian Byrtek), Patryk Stępiński - Vitalij Gemega (60. Jakub Łukowski), Dominik Furman (75. Piotr Mroziński), Maksymilian Rogalski (60. Piotr Wlazło), Dimitar Iliev (75. Emil Drozdowicz), Arkadiusz Reca (73. Dominik Kun) - Mikołaj Lebedyński (60. José Kanté).