Wisła przegrała 0:2. Jak nie spaść?

Wisła przegrała 0:2. Jak nie spaść? - Zdjęcie główne

SportW pierwszoligowym meczu piłkarskim Wisła Płock uległa Arce Gdynia 0:2 (0:2). Wygląda na to, że Nafciarze będą się rozpaczliwie bronić przed spadkiem.

Mecz zakończył się w Płocku kilka minut temu.  W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sporo dobrych sytuacji. Wisła nie grała źle, miała przewagę przez większą część. Ale to goście trafili do siatki. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy po kontrze Piotr Kuklis strzelił celnie zza pola karnego. Niestety dwie minuty później było już 0:2 po trafieniu Sławomira Mazurkiewicza. Arka jeszcze w tym sezonie nie wygrała na wyjeździe, a grała już sześć razy.

W drugiej połowie Nafciarze nie mieli wyjścia, atakowali, ale nie byli w stanie strzelić gola. Arka niebezpiecznie kontratakowała i kilka razy mogła podwyższyć prowadzenie. Wisła przegrała piąty mecz pod wodzą trenera Libora Pali, w tym czasie tylko dwa razy wygrała. Wygląda na to, że będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem.

Wisła Płock – Arka Gdynia 0:2 (0:2)

0:1 Kuklis (37.)
0:2 Mazurkiewicz (41.)

Wisła: K. Kamiński – Jakubowski, Wyczałkowski, Nadolski, Jaroń – P. Kamiński, Zembrowski, Sielewski (46. Zagurskas), Matar (57. Ricardinho) – Daniel (21. Sekulski), Biliński.

Arka: Juszczyk – Krajnowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz – Kowalski, Jarzębowski, Benat, Flis(71. Szwoch) – Kuklis (83. Niedziela), Arifović (37. Surdykowski)

Żółte kartki: Mazurkiewicz, Jarzębowski, Jarun
Sędzia: B. Frankowski (Toruń)
Widzów: ok. 1.500