Wisła nie utrzymała prowadzenia [FOTO]

Wisła nie utrzymała prowadzenia [FOTO] - Zdjęcie główne

SportWisła już na początku meczu ekstraklasy z wicemistrzem Polski objęła prowadzenie jednak nie zdołała wywieźć z Gliwic choćby jednego punktu. Piast okazał się skuteczniejszy.

Na gliwickim stadionie pojawiła się grupa przeszło dwustu fanów z Płocka, którzy aktywnie, od pierwszej do ostatniej minuty, napędzali swoich bohaterów do ataku. Pomimo upału od pierwszych minut przewagę wypracowali sobie płocczanie, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę w okolice pola karnego zgrywał Dimitar Iliev, podanie przedłużył piętą Mikołaj Lebedyński, a do futbolówki dopadł niepilnowany Arkadiusz Reca, który głową pokonał Szmatułę.

Gospodarze powoli przejmowali inicjatywę i przesuwali się bliżej pola karnego Wisły. W 18. minucie Piast zdobył bramkę na 1:1. Po kombinacyjnej akcji sam na sam z Sewerynem Kiełpinem wyszedł Sasa Zivec. Niestety dla płocczan słoweński pomocnik pewnym strzałem pokonał płockiego golkipera i dał nadzieję swojemu zespołowi, podłamanemu ostatnimi wynikami w Lidze Europy i porażce 1:5 z Cracovią. Jeszcze w 40. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Reca. Mocny strzał pomocnika na rzut rożny z trudem sparował bramkarz z Gliwic.

Od początku drugiej połowy gliwiczanie mocniej przycisnęli beniaminka, co zaowocowało drugim golem. W 55. minucie Patrik Mraz przytomnie wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony w pole karne i pokonał Kiełpina. Po bramce na 2:1 Piast cofnął się do obrony, skupiając się na atakach z kontry. Wisła dwoiła się i troiła. Dośrodkowania w pole karne i próby Furmana, Kante czy Szymińskiego nie przyniosły jednak upragnionej bramki.

W następnej kolejce Wisła zagra na własnym stadionie z mistrzem Polski Legią Warszawa. Derby Mazowsza rozpoczną się w najbliższą sobotę o godz. 20:30.

Piast Gliwice - Wisła Płock 2:1 (1:1)

Bramki: Zivec (18), Mraz (55) – Reca (7)

Piast: Jakub Szmatuła - Aleksandar Sedlar, Uros Korun, Hebert Silva Santos, Patrik Mraz - Radosław Murawski, Marcin Pietrowski - Tomasz Mokwa, Sasa Zivec (69' Maciej Jankowski), Gerard Badia (61' Michał Masłowski) - Bartosz Szeliga (85' Paweł Moskwik).

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Tomislav Bożić, Patryk Stępiński - Witalij Hemeha (59' Damian Piotrowski), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski (76' Piotr Wlazło), Dimitar Iliew, Arkadiusz Reca - Mikołaj Lebedyński (60' Jose Kante).

Żółte kartki: Mraz, Pietrowski (Piast) – Božić, Stefańczyk, Iliev (Wisła)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 4581.