Wisła już trzecia w tabeli I ligi [FOTO]

Wisła już trzecia w tabeli I ligi [FOTO] - Zdjęcie główne

SportWisła Płock w meczu 6. kolejki zmierzyła się w Nowym Sączu z miejscową Sandecją. Nafciarze po efektownym zwycięstwie z GKS-em Bełchatów chcieli również z Beskidów wywieźć pełną pulę punktową.

Wisła Płock w meczu 6. kolejki zmierzyła się w Nowym Sączu z miejscową Sandecją. Nafciarze po efektownym zwycięstwie z GKS-em Bełchatów chcieli również z Beskidów wywieźć pełną pulę punktową.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Nie kleiła się za to gra podopiecznych trenera Kaczmarka. Wisła gubiła się w obronie i nie potrafiła poważnie zagrozić bramce drużyny z Nowego Sącza. Sandecja kilkukrotnie stworzyła sobie dogodne sytuacje do wyjścia na prowadzenie. Udało się jej to w 37. minucie. Dośrodkowanie Małkowskiego strzałem głową na bramkę zamienił Mateusz Bartków i to gospodarze schodzili do szatni w znakomitych humorach.

W drugiej połowie rolę się odmieniły. Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców Wisła rozpoczęła z animuszem, nie traciła piłki, kreowała akcje ofensywne i całkowicie zdominowała przebieg meczu. Już w 52. minucie na tablicy wyników widniał remis. Wyrównującego gola dla nafciarzy zdobył Cezary Stefańczyk, popisując się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Niespełna cztery minuty później Wisła wyszła na prowadzenie. Znakomitą akcję rozegrał Arkadiusz Reca, który z banalną łatwością minął cały blok defensywny Sandecji i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W 83. minucie Wisła trafiła do siatki przeciwników raz jeszcze. Autorem gola ponownie Arkadiusz Reca, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy popisał się ładnym lobem i tym samym ustalił wynik spotkania.

Wisła drugi raz z rzędu wywalczyła pełną zdobycz punktową. Czy to początek kolejnej imponującej serii zwycięstw podopiecznych Marcina Kaczmarka? Przekonamy się już w sobotę o godzinie 19:00. Na Stadionie im. Kazimierza Górskiego nafciarze podejmą Olimpię Grudziądz.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 1:3 (1:0)

Bramki: Mateusz Bartków (37) - Cezary Stefańczyk (51), Arkadiusz Reca (56, 83)

Sandecja: Marek Kozioł - Michał Szeliga, Mateusz Bartków, Grzegorz Baran, Kamil Słaby (67' Bartosz Sobotka) - Bartłomiej Dudzic, Matej Náther, Bartłomiej Kasprzak (71'  Arkadiusz Aleksander), Sebastian Szczepański (59' Ołeksandr Tarasenko), Maciej Małkowski - Josef Čtvrtníček.

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski,  Marko Radić - Damian Piotrowski (67' Jakub Bąk), Wojciech Łuczak (79' Piotr Mroziński), Maksymilian Rogalski, Dimityr Ilijew, Arkadiusz Reca (89' Paweł Łysiak) - Mikołaj Lebedyński.

Żółte kartki: Szczepański, Tarasenko, Aleksander - Sielewski

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 1 700