Reklama

Wielki sukces młodego płockiego wioślarza

Opublikowano:
Autor:

Wielki sukces młodego płockiego wioślarza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ósemka mężczyzn wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Szlakowym osady był Damian Salak z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Ósemka mężczyzn wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Szlakowym osady był Damian Salak z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Polska ósemka, którą jako szlakowy prowadził płocki wioślarz, doskonale spisała się w przedbiegach, w których okazała się zdecydowanie najlepsza. W finale było już odrobinę gorzej. Zanim biało-czerwoni dotarli do linii mety, zameldowali się na niej zawodnicy z Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych.

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata (U 23) rozgrywanych w Linzu to największy sukces w karierze Damiana Salaka. Jest to jednocześnie najlepszy rezultat osiągnięty w tym roku przez przedstawicieli Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Klub ten miał w austriackich MMŚ jeszcze jednego przedstawiciela. Kamil Zajkowski płynął w czwórce podwójnej. Polacy nie zakwalifikowali się, niestety, do finału A, lecz w finale B nie mieli sobie równych. Oznacza to, że zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.


Fot. Archiwum PTW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE