Reklama

Wielka siatkówka zagości w Orlen Arenie

Opublikowano:
Autor:

Wielka siatkówka zagości w Orlen Arenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Holandia, Niemcy i Rosja będą przeciwnikami reprezentacji Polski w XI edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Impreza odbędzie się 6-8 września w Orlen Arenie i będzie dla jej uczestników ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy.

Holandia, Niemcy i Rosja będą przeciwnikami reprezentacji Polski w XI edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Impreza odbędzie się 6-8 września w Orlen Arenie i będzie dla jej uczestników ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy.

Przedstawiciele Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, organizatora Memoriału, długo zastanawiali się, jakie miasto mogłoby podjąć się organizacji tegorocznej edycji tej imprezy. Ostatecznie zdecydowali się na Płock. – Po spotkaniu z władzami miasta, wspólnie stwierdziliśmy, że to znakomite miejsce do pokazania siatkówki na najwyższym poziomie i zaszczepienie mody na nią wśród miejscowej młodzieży. Takie zadanie postawiliśmy przed sobą rok temu w Zielonej Górze, gdzie królują żużel z koszykówką. I odnieśliśmy sukces – powiedział Jerzy Mróz prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Teraz czas na bastion piłki ręcznej, której kibice pokazali w Płocku nieraz, jak wspaniale potrafią wspierać swoich ulubieńców.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podkreśla, że propozycja zorganizowania Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Płocku jest konsekwencją doskonałej organizacji meczów Ligi Światowej Polska – Puerto Rico oraz pojedynku eliminacji Mistrzostw Europy w piłce ręcznej Polska – Holandia oraz fenomenalnej imprezy panującej wówczas na trybunach. – Podczas spotkania z przedstawicielami Fundacji Huberta Wagnera powiedziałem, że jesteśmy otwarci i gotowi na goszczenie u siebie tak prestiżowej imprezy. W tym roku jej znaczenie jest tym większe, że memoriał ma być rozegrany dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy, które odbywać się będą w Polsce i Danii – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski w rozmowie z Portalem Płock. – Organizacja takiej imprezy wiąże się z niemałymi nakładami finansowymi. Zamierzamy zwrócić się o pomoc finansową do marszałka województwa mazowieckiego i liczymy na pozytywny odzew z jego strony. Rok temu, gdy dziesiąta edycja memoriału, odbywała się w Zielonej Górze, zyskała finansowe wsparcie marszałka województwa lubuskiego. Oczywiście, zamierzamy w sprawie współfinansowania imprezy rozmawiać również z Orlenem, który jest przecież jednym z głównych sponsorów siatkarskiej reprezentacji Polski.

Impreza, chociaż ma tylko towarzyski charakter, zapowiada się niezwykle interesująco. Trener reprezentacji Polski nie ukrywa, że rywale zostali dobrani wręcz perfekcyjnie. – To będzie fantastyczne doświadczenie. Z Rosją mamy problemy odkąd pamiętam. Mecz z Niemcami to znakomita okazja do przećwiczenia ustawień przeciwko niesamowitemu atakującemu, jakim jest Gyorgy Grozer, dzięki któremu nasi zachodni sąsiedzi mogą bez problemu stać się czołową reprezentacją świata. Holandia to miła niespodzianka z wieloma młodymi zawodnikami grającymi w całej Europie, która zrobiła w ubiegłym sezonie niesamowite postępy – powiedział trener Andrea Anastasi w rozmowie z przedstawicielami Federacji Huberta Jerzego Wagnera. – Kiedy działacze PZPS pytali, czy Holandia mi pasuje, powiedziałem że jak najbardziej. Tego zespołu trzeba się nauczyć, trzeba go poznać, bo jest młody i nieobliczalny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE