Reklama

Wędkarze rywalizowali nad Wisłą [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wędkarze rywalizowali nad Wisłą [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W niedzielę nad Wisłą płoccy wędkarze rywalizowali w Feederowych Mistrzostwach Koła Wędkarskiego nr 114 "Mazowsze".

W niedzielę nad Wisłą płoccy wędkarze rywalizowali w Feederowych Mistrzostwach Koła Wędkarskiego nr 114 "Mazowsze".

W zawodach odbywających się w okolicach nowego mostu startowało 22 zawodników. Metoda feederowa to łowienie z tzw. gruntu. Ryby musiały być zgodne z wymiarami ochronnymi (czli z dolną granicą ich wielkości, poniżej której złowienie danego okazu jest zabronione, a jeśli już się tak zdarzy, rybę należy z powrotem wypuścić do wody) i poza okresem ochronnym. Za trzymanie w siatce ryby niezgodnej z wymogami przyznawane są punkty karne. Jednak podczas niedzielnych zawodów obyło sie bez kar, dzięki doświadczeniu i wiedzy zawodników. W siatkach lądowały głównie krąpie, ale zdarzały się również karpie i karasie.

W kategorii seniorów bezkonkurencyjny okazał się Paweł Malesa, który osiągnął wynik 2110 g. Kolejne miejsca zajęli Michał Terajewicz i Andrzej Kozicki. Tuż poza podjum znaleźli się Dariusz Molendowski, Andrzej Szczęsny i Janusz Zapaśnik. 

W kategorii kobiet zwyciężyła Justyna Przekop z wynikiem 660 g. Wśród juniorów najlepszy okazał się Kamil Żołnowski (1040 g). 

 

Fot. Anna Żołnowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE