Reklama

Umowa na Ligę Europy podpisana

Opublikowano:
Autor:

Umowa na Ligę Europy podpisana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport – Płock w pełni zasługuje, aby oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie – powiedział prezes Fundacji Huberta Wagnera Jerzy Mróz po podpisaniu umowy dotyczącej organizacji w naszym mieście meczów Ligi Europejskiej.

– Płock w pełni zasługuje, aby oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie – powiedział prezes Fundacji Huberta Wagnera Jerzy Mróz po podpisaniu umowy dotyczącej organizacji w naszym mieście meczów Ligi Europejskiej.

28 i 29 czerwca w płockiej Orlen Arenie odbędą się mecze Ligi Europejskiej. Reprezentacja kobiet zmierzy się z Niemkami, a męska ekipa biało-czerwonych zagra z Rumunią. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia będzie Portal Płock.

Jerzy Mróz jest przekonany, że Płock w roli miasta-gospodarza jednego z weekendów LE wypadnie równie dobrze jak rok temu, gdy gościł Memoriał Huberta Wagnera. Jego organizatorzy nie kryli zadowolenia z przyjęcia, z jakim się spotkali. – Orlen Arena jest niezwykle funkcjonalnym obiektem, a na jej trybunach panuje doskonała atmosfera. Jestem przekonany, że podczas meczów Ligi Europejskiej będzie równie dużo emocji jak na Memoriale Wagnera – mówił prezes Jerzy Mróz. – Płock to cudowne miasto, które ma wspaniałego gospodarza. Błyskawicznie porozumieliśmy się z Andrzejem Nowakowskim we wszystkich sprawach dotyczących organizacji w waszym mieście meczów Ligi Europejskiej.

Prezydent Płocka podczas spotkania z prezesem Jerzym Mrozem nie ograniczył się wyłącznie do składania podpisów na stosownych dokumentach. Zaproponował zorganizowanie konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Która z placówek wykaże się największą wiedza na temat siatkówki, będzie mogła liczyć na nagrodę w postaci biletów na płockie mecze Ligi Europy.
W tegorocznej edycji LE rywalizowało będzie 18 zespołów – osiem kobiecych i dziesięć męskich. Impreza rusza w pierwszy weekend czerwca, a zakończy się turniejami Final Four, które zostały zaplanowane na 18-19 lipca u kobiet i 19-20 lipca u mężczyzn. Zwycięzcy tegorocznej edycji LE po wypełnieniu niezbędnych kryteriów zakwalifikują się do World Grand Prix (kobiety) i Ligi Światowej (mężczyźni).

Do rywalizacji w kategorii kobiet przystąpi osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A rywalizować będą Turcja, Bułgaria, Azerbejdżan i Słowenia, a w grupie B spotkają się: Niemcy, Polska, Hiszpania i Grecja.

Faza grupowa podzielona zostanie na sześć weekendów, podczas których każdy zespół rozgrywał będzie po dwa mecze. Uczestnicy LE zagrają po sześć meczów u siebie i na wyjeździe. Obok gospodarzy do Final Four zakwalifikują się zwycięzcy grup i najlepsza ekipa zajmująca drugie miejsce.

W kobiecej Lidze Europy wystartuje pierwsza reprezentacja Polski. Zagrają w niej zawodniczki, które zostaną wyłonione z 22-osobowej kadry powołanej przez trenera Piotra Makowskiego. Znalazły się w niej: rozgrywające: Paulina Bałdyga, Izabela Bełcik, Emilia Kajzer, Joanna Wołosz; atakujące: Izabela Kowalińska, Malwina Smarzek, Katarzyna Zaroślińska; przyjmujące: Magdalena Damaske, Klaudia Kaczorowska, Natalia Kurnikowska, Daria Paszek, Elżbieta Skowrońska, Julia Twardowska, Aleksandra Wójcik; środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Agnieszka Kąkolewska, Kornelia Moskwa, Katarzyna Połeć, Maja Tokarska oraz libero: Agata Durajczyk, Anna Korabiec, Dorota Medyńska.

Na dwie grupy podzielone zostało również dziesięć męskich zespołów, które zagrają w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej. W grupie A rywalizować będą: Polska, Grecja, Czarnogóra, Rumunia i Azerbejdżan, a w grupie B – Turcja, Słowenia, Austria, Dania i Macedonia. Biało-czerwoni zamierzają wystawić w LE reprezentację U-23. Niewykluczone jednak, że najlepsi gracze zostaną dokooptowani do drużyny, która szykuje się do startu w Mistrzostwach Świata, które we wrześniu rozgrywane będą w naszym kraju.

W kadrze trenera Andrzeja Kowala na Ligę Europejską znaleźli się: przyjmujący: Bartosz Bednorz, Jakub Wachnik, Michał Filip, Sławomir Stolc, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Ferens; atakujący: Michał Kaczyński, Maciej Muzaj, Bartłomiej Bołądź; rozgrywający: Michał Kędzierski, Nikodem Wolański, Przemysław Stępień; środkowi: Mateusz Bieniek, Jan Nowakowski, Dawid Dryja, Piotr Hain oraz libero: Adam Kowalski, Michał Żurek.

Zdjęcia z ubiegłorocznego Memoriału Wagnera w naszej galerii:
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE