Uczniowie z Podolszyc najlepsi w kraju

Uczniowie z Podolszyc najlepsi w kraju - Zdjęcie główne

SportW miniony weekend w prestiżowym, ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej chłopców w Ostrowcu Świętokrzyskim triumfowała drużyna SP nr 23 Płock, która w finale pokonała SP nr 4 Kwidzyn.

W miniony weekend w prestiżowym, ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej chłopców w Ostrowcu Świętokrzyskim triumfowała drużyna SP nr 23 Płock, która w finale pokonała SP  nr 4 Kwidzyn.

Rywalizowało 16 ekip z całego kraju. Po jednej z każdego województwa, a wybierały wojewódzkie związki. Poziom był więc najwyższy z możliwych. Płocczanie spisali się świetnie, wygrali wszystkie pięć meczów. W grupie podopieczni Michała Królikowskiego okazali się lepsi od szczypiornistów z Łukowa 17:5, Krakowa 6:3 i Lublina 10:6. W półfinale pokonali 14:13 (5:6) po dramatycznym meczu i „złotej bramce” w dodatkowym czasie gry Świebodzin. W regulaminowym czasie było bowiem po 13, a płocczanie uratowali remis dopiero w ostatnich sekundach. To był zdecydowanie najtrudniejszy pojedynek SP nr 23.

W finale rywalem płocczan była ekipa z SP nr 4 Kwidzyn. Mecz lepiej rozpoczęła drużyna z Płocka i szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Kwidzynianie doprowadzili do remisu. Ale SP nr 23 z Płocka po kilku udanych akcjach piorunująco :odjechali” rywalom i do przerwy wygrywali różnicą aż pięciu bramek (12:7). W drugiej połowie trwał... festiwal płockiej ekipy, ostatecznie nasz zespół wygrał aż 21:10.

Podczas ceremonii zamknięcia turnieju wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, zaś trzy pierwsze drużyny otrzymały okazałe puchary. Oprócz tego na każdego z uczestników czekała torba z upominkami. Nagrody wręczał między innymi prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.