Reklama

Trzy medale dla płockich wioślarzy

Opublikowano:
Autor:

Trzy medale dla płockich wioślarzy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wioślarze z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego wraz z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce w ubiegły weekend pojechali do Kruszwicy. Nad jeziorem Gopło przystąpili do rywalizacji w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gwarantując kibicom sporą dawkę emocji.

Wioślarze z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego wraz z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce w ubiegły weekend pojechali do Kruszwicy. Nad jeziorem Gopło przystąpili do rywalizacji w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gwarantując kibicom sporą dawkę emocji.

Płoccy wioślarze wystartowali w dniach 25-27 lipca w pięciu męskich i w dwóch żeńskich konkurencjach. Jednak największy sukces wypracowała czwórka ze sternikiem, która popłynęła w składzie: Michał Sobiecki, Patryk Zajączkowski, Sebastian Smoliński i Piotr Witkowski oraz sternik Henryk de Weerd. Po przebyciu pierwszych 500 metrów płocka osada była na prowadzeniu, ale w połowie dystansu wyprzedziła ich Posnania, a już na 1500 metrach wszystkich rywali w tyle zostawiła osada WTW Warszawa, by ostatecznie złoty medal i tytuł Mistrzów Polski trafił do Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz podopiecznych trenera Jerzego Podsędka.

Złoto marzyło się także dwójce bez sternika, Bartłomiejowi Donarskiemu i Mateuszowi Cywińskiemu, którzy musieli jednak zadowolić się brązowym medalem. Lepsi okazali się zawodnicy z osad WTW Włocławek i AZS-u Toruń. Brązowy medal przypadł również płockiej osadzie startującej w ósemkach. W konkurencji tym razem startowali: Michał Sobiecki, Sylwester Kaczmarek, Makowski Marcin, Witkowski Piotr, Gęsicki Marek, Śniegocki Bartłomiej, Budnicki Wiktor i sternik Łukasz Gołębiewski, jako podopieczni Andrzeja Petrykowskiego i Jerzego Podsędka. Pomimo że sport nieraz bywał nieprzewidywalny, to na taki właśnie wynik liczyli zawodnicy.

Za podium, z szóstym miejscem w ostatecznej lokacie znalazła się czwórka podwójna ze sternikiem, czyli: Adrian Strzeszewski, Marcin Chabowski, Wiktor Budnicki, Mateusz Kwasiborski i sternik Sebastian Pankowski. Nie do końca poszczęściło się także drugiej czwórce ze sternikiem: Bartkowi Śniegockiemu, Markowi Gęsickiemu, Sylwestrowi Kaczmarkowi, Marcinowi Makowskiemu i sternikowi Łukaszowi Gołębiewskiemu. Pomimo że zajęli I miejsce. Niestety, w finale B, co daje siódmą pozycję w ogólnej klasyfikacji.

XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do udanych z pewnością nie zaliczą zawodniczki. Czwórka podwójna w składzie: Natalia Sikorska, Julita Jeżewska, Oliwia Nowak i Patrycja Szoplik, zajęła ósme miejsce a w dwójce podwójnej, Oliwia Nowak i Patrycja Szoplik wypracowały 12 lokatę.

W ostatecznej punktowej klasyfikacji Płockie Towarzystwo Wioślarskie zdobyło 33 punkty, co dało mu czwarte miejsce, drugie natomiast w punktacji męskiej.

Fot. UMP

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE