Trzecia wygrana Wisły. Kontuzja Hiszpana

Trzecia wygrana Wisły. Kontuzja Hiszpana - Zdjęcie główne

SportPodopieczni trenera Marcina Kaczmarka kontynuują swoją zwycięską passę w meczach sparingowych. Tym razem ograli w Toruniu Chojniczankę 2:1. Niestety, wygraną opłacili urazem Fabiana Hiszpańskiego.

Płocczanie mają za sobą solidną porcję treningów wytrzymałościowych, co wyraźnie widać było od pierwszych minut meczu z Chojniczanką. A jednak nie przeszkodziło im to w udowodnieniu wyższości nad rywalem, który w lidze jest dla nich zwykle wyjątkowo niewygodny.

Już pierwsza groźniejsza akcja przyniosła Wiśle prowadzenie. Piotr Darmochwał dośrodkował na pole karne, Mikołaj Lebedyński przedłużył podanie, a Marko Radić wykończył akcję, dając prowadzenie swojemu zespołowi.

Chojniczanka braki w indywidualnym wyszkoleniu starała się nadrabiać agresją w grze, co najboleśniej odczuł Fabian Hiszpański. Wychowanej płockiego klubu opuścił boisko, zanim minęło 20 minut gry.

Płocczanie do końca pierwszej połowy zdołali utrzymać skromne, jednobramkowe prowadzenie. Niestety, tuż po przerwie występująca w roli gospodarza Chojniczanka doprowadziła do wyrównania. Rywale zaczęli dominować, ale gracze Wisły nie składali broni. I to oni mieli powody do radości, gdy Dymitar Iliev wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka, pokonując bramkarza Chojniczanki.

Strata bramki podziałała na rywali na tyle deprymująco, że oddali oni wiślakom inicjatywę i nie zdołali zdobyć chociażby jednego gola. W trzecim meczu kontrolnym Wisła zanotowała więc trzecie zwycięstwo. Kolejnym jej rywalem będzie Dolcan Ząbki, a mecz odbędzie się w sobotę 31 stycznia na sztucznej nawierzchni boiska Ursusa Warszawa.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Płock 1:2 (0:1)

Bramki: Piechowiak (50.) dla Chojniczanki oraz Radić (11.) i Iliev (66.) dla Wisły

Chojniczanka: Dumieński – Lisowski, Markowski, Kieruzel (46. Feciuch), Pietruszka (46. Iwanicki) – Niedziela (46. Gancarczyk), Zawistowski (68. Chyła), Laskowski (46. Piechowiak), Gałązka (46. Grzelak), Siemaszko (46. Siwek) – Kawasakiya (46. Mikołajczak)

Wisła: 28. Kaniecki – Hiszpański (19. Rozmus, 65. Stępiński), Radić (46. Sielewski), Kostrzewa (55. Radić), Stępiński (46. Stefańczyk) – Jabłoński (46. Janus), Góralski (46. Zyska), Wlazło (46. Radwański), Ruszkul (46. Iliev), Darmochwał (46. Kacprzycki) – Lebedyński (46. Krzywicki)