Reklama

Trenerzy z Płocka wyjeżdżają do La Massi

Opublikowano:
Autor:

Trenerzy z Płocka wyjeżdżają do La Massi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dwaj płoccy trenerzy wybierają się na tydzień do Barcelony. Wezmą tam udział w zajęciach prowadzonych przez szkoleniowców, którzy pracowali między innymi z Fabregasem, Pique, Puyolem, Jordi Albą i Krkiciem.

Dwaj płoccy trenerzy wybierają się na tydzień do Barcelony. Wezmą tam udział w zajęciach prowadzonych przez szkoleniowców, którzy pracowali między innymi z Fabregasem, Pique, Puyolem, Jordi Albą i Krkiciem.

Pracujący na co dzień z Królewskimi Płock trenerzy Adam Blidzewski i Mariusz Gałka juź w poniedziałek 10 lutego wylatują do Barcelony. Uczestniczyć tam będą w międzynarodowym kursie SoccerCat. Prestiżowa konferencja organizowana przez Soccer Services potrwa pięć dni. Ich tematem przewodnim będzie piłkarski rozwój zawodników w wieku 6-13 lat. W zajęciach uczestniczyć będą szkoleniowcy ze Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Estonii, Belgii i Polski.

– Nie możemy się już doczekać tego wyjazdu – przyznał Adam Blidzewski. – Cieszymy się, że tematyka kursu wpasowuje się w to, co robimy na co dzień. Swoją wiedzę przekazywać nam będą trenerzy, którzy w przeszłości pracowali z Ceskiem Fabregasem, Gerardem Pique, Carlesem Puyolem, Jordi Albą oraz Bojanem Krkiciem.

Szkoleniowcy z Płocka zdecydowali się na wyjazd do Barcelony, bo chcą wciąż rozwijać swój warsztat trenerski, coraz lepiej rozumieć wszystko, co dzieje się na boisku. A wszystko po to, aby swoją wiedzę przekazywać później swoim podopiecznym. Mają nadzieję, że dzięki temu ich zawodniczki i zawodnicy będą grać coraz lepiej.

– Chcielibyśmy też nawiązać znajomości, które pozwolą Królewskim otworzyć się na świat, a także czerpać wiedzę od najlepszych – przyznał Adam Bidzewski. – Zamierzamy też zwiedzić Barcelonę, poczuć fenomen placyków i skwerów wypełnionych dzieciakami grającymi w piłkę nożną. Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ miałem okazję uczestniczyć w dwóch wykładach prowadzonych przez Carlesa Ramagosę (koordynatora naszego kursu) i zrobiły one na mnie duże wrażenie. Wiedza trenerów, którzy poprowadzą przygotowane dla nas wykłady jest ogromna. Na pewno dowiemy się interesujących rzeczy.

Trenerzy Królewskich wylatują do Barcelony dwa dni przed rozpoczęciem kursu. Dzięki temu zyskają czas na zaaklimatyzowanie się i odwiedzenie wielu ciekawych miejsc. – W programie mamy wizytę w nowej La Massi, zwiedzanie Camp Nou oraz mecz FC Barcelona- Rayo Vallecano – dodał Mariusz Gałka. – Na prośbę Hiszpanów zabieramy sprzęt do trenowania. Skończy się to pewnie jakimś meczykiem.

Fot. Archiwum Królewskich Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE