Reklama

Trenerzy z Płocka docenieni przez ZPRP

Opublikowano:
Autor:

Trenerzy z Płocka docenieni przez ZPRP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Krzysztof Kisiel poprowadzi młodzieżową reprezentację Polski, a Michał Skórski zajmie się budowaniem kadry juniorów młodszych.

Krzysztof Kisiel poprowadzi młodzieżową reprezentację Polski, a Michał Skórski zajmie się budowaniem kadry juniorów młodszych.

Trenerzy odpowiedzialni za szkolenie centralne grup młodzieżowych spotkali się w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Władze związku reprezentowali wiceprezes ds. szkolenia Zygfryd Kuchta, dyrektor sportowy Jerzy Eliasz, doradca ds. szkoleniowych Jerzy Noszczak oraz koordynator ds. szkoleniowych pionu męskiego Wojciech Nowiński.

W gronie uczestniczących w spotkaniu trenerów znaleźli się między innymi Krzysztof Kisiel i Michał Skórski. Asystent trenera Manolo Cadenasa w dalszym ciągu odpowiadał będzie za prowadzenie młodzieżówki (rocznik 1994/1995). Jego nowym asystentem został Zbigniew Markuszewski. – Do tej pory nie mieliśmy okazji ze sobą pracować, chociaż znamy się od dawna – powiedział nam Krzysztof Kisiel o swoim nowym współpracowniku. – Mam nadzieję, że i dla niego i dla mnie będzie to nowe, bardzo interesujące doświadczenie.

Michałowi Skórskiemu powierzone zostało stworzenie reprezentacji juniorów młodszych (rocznik 1998/1999). W tej niezwykle odpowiedzialnej pracy płockiemu szkoleniowcowi pomagać będzie Dariusz Tomaszewski.

Ekipę juniorów (1996/97) poprowadzi doskonale w Płocku znany Rafał Kuptel, a jego współpracownikami będą Rafał Bernacki i Marcin Pilch. To właśnie przed nimi stoi najpoważniejsze zadanie, bo juniorzy zagrają w roli gospodarzy w Mistrzostwach Europy. – Doświadczenie uczy, że zespół uzyskujący awans bez gry ma później problemy z zanotowaniem wartościowego wyniku – mówił Jerzy Eliasz. – Dlatego właśnie mamy w planach znalezienie dla naszych juniorów wartościowych przeciwników, z którymi grać będą mecze kontrolne.

W październiku juniorzy rozegrają w Żaganiu turniej, podczas którego zmierzą się z Danią, Litwą i Białorusią. W grudniu wyjadą na tradycyjny turniej do Merzig oraz na Węgry.

Bezpośrednim zapleczem zespołu prowadzonego przez Michaela Bieglera czyli reprezentacją Polski B opiekować się będzie były środkowy rozgrywający Wisły Płock Damian Wleklak. Wszyscy szkoleniowcy obecni na spotkaniu w Warszawie, zostali zobligowania do przygotowania planów swoich drużyn do najważniejszych imprez zaplanowanych na 2014 rok.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE