Tarnów bez szans. Czapliński i Komarzewski na szóstkę

Tarnów bez szans. Czapliński i Komarzewski na szóstkę - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Sport W piątkowym meczu 16. serii PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock bez problemu pokonała Grupę Azoty Tarnów 32:21 (14:9). Po 6 bramek dla Nafciarzy zdobyli Krzysztof Komarzewski i Mikołaj Czapliński.

Pojedynek w Orlen Arenie gospodarze rozpoczęli dość spokojnie, niemal ospale. Doszło do tego, że przy stanie 5:5 trener Xavier Sabate poprosił o czas. Ekipa z Tarnowa wyszła nawet na prowadzenie 7:6.

To był sygnał dla gospodarzy, że trzeba pokazać coś więcej. I pokazali. W ciągu kilku minut wyszli na prowadzenie 12:7 i było jasne, że wygrają mecz.

W drugiej połowie płocczanie kontrolowali mecz, stojący na dość przeciętnym poziomie. Ostatecznie wygrali różnicą 11 bramek.

ORLEN Wisła Płock – Grupa Azoty Tarnów 32:21 (14:9)

Wisła: Morawski, Homayed – Mihić 1, Krajewski, Czapliński 6, Terzić, Stenmalm, Szita 3, Ruiz 2, Mindegia 3, Vejin 4, Daszek 4(4k), Komarzewski 6, Serdio, Toto 3, Susnja

Tarnów: Liljestrand, Małecki – Tokuda 3(1k), Majewski, Wojdan 2, Sanek 1, Kowalik 1, Wajda 1, Dadej 2(2k), Ciochoń, Kużdeba 2, Pedryc, Kniazeu 3(1k), Mrozowicz 2, Zahirović 2, Yoshida 2