Reklama

Szymon Marciniak jedzie na Euro 2016

Opublikowano:
Autor:

Szymon Marciniak jedzie na Euro 2016 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Sędzia piłkarski z Płocka znalazł się w gronie 18 arbitrów, którzy będą sędziować na przyszłorocznych mistrzostwach Europy we Francji. O nominacji dla Szymona Marciniaka poinformowała dzisiaj europejska federacja piłki nożnej UEFA.

Sędzia piłkarski z Płocka znalazł się w gronie 18 arbitrów, którzy będą sędziować na przyszłorocznych mistrzostwach Europy we Francji. O nominacji dla Szymona Marciniaka poinformowała dzisiaj europejska federacja piłki nożnej UEFA. 

Szymon Marciniak od 2009 roku sędziuje mecze ekstraklasy. W 2011 r. zadebiutował w Lidze Europy, a w 2012 r. w Lidze Mistrzów oraz rozgrywkach FIFA, prowadząc mecz eliminacji Mistrzostw Świata w Brazylii 2014 Portugalia - Azerbejdżan. Był nominowany do tytułu Płocczanina Roku 2014.

W lutym 2016 roku do płocczanina dołączy dwóch sędziów asystentów oraz dwóch arbitrów dodatkowych z Polski. UEFA ogłosi wtedy pełne składy sędziowskie z tej samej federacji, co sędzia główny. Będą to najprawdopodobniej Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz na liniach oraz Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał.

Szymon Marciniak został pierwszym polskim arbitrem, który będzie sędziował podczas piłkarskich mistrzostw Europy.

Czytaj też:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE