Reklama

Szukają zawodnika. Potrzebny dobry humor

Opublikowano:
Autor:

Szukają zawodnika. Potrzebny dobry humor - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Płocka drużyna Ultimate Frisbee - Flyons MZOS Płock, ponownie szuka śmiałków chętnych spróbować swoich sił w tej alternatywnej dla wszechobecnej piłki nożnej i piłki ręcznej, dyscyplinie. Jeżeli frisbee kojarzy Ci się z beztroską wakacyjną zabawą z psem, to czas to zmienić!

Płocka drużyna Ultimate Frisbee - Flyons MZOS Płock, ponownie szuka śmiałków chętnych spróbować swoich sił w tej alternatywnej dla wszechobecnej piłki nożnej i piłki ręcznej, dyscyplinie. Jeżeli frisbee kojarzy Ci się z beztroską wakacyjną zabawą z psem, to czas to zmienić!

Dzięki współpracy z Miejskim Zespołem Obiektów Sportowych, płockie Latające Lwy przenoszą swoje treningi do centrum miasta, konkretnie na murawę Stadionu Miejskiego, mieszczącego się przy ulicy Sportowej 3. Pierwszy trening w nowym miejscu odbędzie się już w poniedziałek 4 maja, co jest doskonałą okazją do przeprowadzenia naboru do drużyny.

Jeśli lubisz aktywność fizyczną - przyjdź, jeśli lubisz biegać - przybiegnij, jeśli lubisz rywalizację - powalcz o miejsce w składzie, w drodze rewanżu drużyna Flyons nauczy Cię latać! Ultimate Frisbee to koedukacyjny, drużynowy sport w którym dla odróżnienia nie używa się wszechobecnej piłki, a 175 gramowego plastikowego dysku. Ultimate to nowa, prężnie rozwijającą się dyscyplina w naszym kraju, która łączy w sobie elementy wielu sportów drużynowych. Sama gra wymaga od zawodników kreatywności, wytrzymałości oraz zręczności i jest niezwykle szybka i widowiskowa.

Ultimate narodziło się w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, a jego kolebką były amerykańskie uniwersytety. To najbardziej demokratyczny sport świata. Do rozegrania meczu nie potrzeba sędziego, a wiek i płeć nie mają znaczenia. W rozgrywce uczestniczą dwa zespoły liczące po siedem osób. Pełnowymiarowe boisko ma długość 100 i szerokość 37 metrów, ale w Ultimate można grać zarówno na hali, jak i na piasku. Na obu końcach boiska znajdują się 18 metrowe strefy punktowe, w których należy złapać dysk.

W Ultimate nie liczy się tylko zwycięstwo, bo równie cenna jest nagroda Spirit of the game dla najbardziej honorowej, uczciwej i fajnej drużyny. Mimo rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie po zakończonym meczu zawodnicy obu drużyn, zwycięzcy i pokonani, spotykają się w jednym kółku, by podziękować sobie za walkę. To sport dla ludzi otwartych, którzy potrafią z życzliwością patrzeć na drugiego człowieka, nawet jeśli jest boiskowym rywalem.

Podsumowując:

Data - 4 maja 2015,

Miejsce - Stadion Miejski, ul. Sportowa 3 w Płocku

Atrakcje - nowy, alternatywny sport

Poszukiwani - kobiety, mężczyźni, wiek bez znaczenia

Potrzebny sprzęt - strój sportowy, buty do biegania, butelka wody i dobry humor.

Zainteresowanych prosimy o poświęcenie minuty i uzupełnienie krótkiego formularza, którzy pomoże drużynie przygotować się do naboru od strony organizacyjnej:

 
Zapraszamy
Try To Fly!
 
Fot. Flyons Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE