Świetna druga połowa Polaków z Holandią. Kamil Syprzak MVP

Autor: | Zdjęcie: TM

Świetna druga połowa Polaków z Holandią. Kamil Syprzak MVP - Zdjęcie główne

foto TM

Sport W ostatnim meczu turnieju 4Nations Cup w Gdańsku reprezentacja Polski w piłce ręcznej po bardzo dobrej drugiej połowie pokonała Holandię 33:27 (17:16) i zajęła drugie miejsce w imprezie.

We wtorek w pierwszym meczu turnieju 4Nations Cup grająca w osłabionym składzie Polska dość niespodziewanie przegrała z Tunezją 26:30 (12:14), dzień później wygrała z Japonią 28:27 (15:13).

Po 8 minutach wyrównanej walki był remis 3:3, ale po świetnych kontrach Polska wygrywała 8:5. Dopiero w kilku ostatnich minutach pierwszej połowy na parkiecie pojawił się pierwszy Nafciarz - Przemysław Krajewski i trafił na 14:12. Rozkręcił się także były Nafciarz Kamil Syprzak, który wykorzystywał dokładne podania i punktował "Pomarańczowych"(4 bramki do przerwy).

Gospodarze prowadzili już różnicą trzech bramek, ale do przerwy goście zniwelowali stratę do zaledwie 17:16.

Po przerwie biało-czerwoni podwyższyli na 18:16, ale wystarczyło kilka błędów, by po pięciu minutach to Holandia prowadziła 19:18. Ale po dobrych podaniach Michała Daszka i Przemysława Krajewskiego trzy razy do siatki trafił Arkadiusz Moryto i ku radości kibiców Polska wyszła na prowadzenie 22:21.

Moryto zrewanżował się podaniem i Krajewski trafił na 23:21 (44. min.). Po dobrym fragmencie gry i rzucie Daszka Polska wyszła na prowadzenie 29:24 w 55. minucie, dobrze bronił Adam Morawski. Po kolejnej kontrze "Dachu" dobił rywali na 30:24, Holandia była 10 minut bez gola! A wygrywała przecież 24:23. Polska nie zwalniała tempa, utrzymywała przewagę i ostatecznie wygrała różnicą sześciu bramek.

14 stycznia pierwszy mecz Polaków w ME z Austrią.

Polska - Holandia 33:27 (17:16)

Najwięcej bramek dla Polski: Syprzak 7, Moryto 6, Krajewski 4.