Światełko w tunelu. Wisła zremisowała

Światełko w tunelu. Wisła zremisowała - Zdjęcie główne

SportW zakończonym przed chwilą na stadionie przy Łukasiewicza w Płocku pierwszoligowym meczu piłkarze Wisły zremisowali 0:0 z drugą w tabeli Pogonią Szczecin.

W zakończonym przed chwilą na stadionie przy Łukasiewicza pierwszoligowym meczu piłkarze Wisły zremisowali 0:0 z drugą w tabeli Pogonią Szczecin. Mecz był zacięty, pełen walki i sytuacji podbramkowych.

Nafciarze, zajmujący dopiero 15. miejsce, zagrali bez respektu dla rywali. W pierwszej połowie nie byli gorsi od Portowców, mając więcej sytuacji bramkowych. Płocczanom udało się nawet skierować piłkę do siatki po rzucie rożnym, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu i gola nie uznał. W 38. minucie Wisła miała stuprocentową sytuację. Po wymanewrowaniu obrońców i bramkarza Kamil Biliński znalazł się sam przed pustą bramką, nie trafił jednak z ostrego kąta.

W drugiej połowie gospodarze dążyli do zdobycia trzech punktów, remis wcale ich nie zadowalał. Pogoń miała kilka groźnych sytuacji, ale przed meczem wydawało się, że będzie znacznie mocniejsza. Możliwe, że wpływ na grę gości miało 5-6 nieobecności podstawowych graczy. Nerwowe ataki Wisły były niedokładne.
Osiem minut przed końcem trener Pogoni, jakby broniąc jednego punktu, wycofał napastnika, zastąpił go pomocnik. W samej końcówce zdecydował się na jeszcze jedną zmianę, zyskując cenne sekundy.  Jednak w 90. minucie to Portowcy powinni objąć prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym oddając kilka strzałów nie potrafili jednak skierować piłki do bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Drużynę Pogoni dopingowała spora grupa kibiców przyjezdnych wspierana przez posiłki Legionistów z Warszawy, jednak to fani Nafciarzy byli aktywniejsi. Ponieważ obie grupy kibiców nie darzą się sympatią, nie obyło się bez utarczek słownych i niepotrzebnych wulgaryzmów.

W drużynie gości zagrał pomocnik Maksymilian Rogalski, który w 2008 roku reprezentował Wisłę.

Wisła Płock - Pogoń Szczecin 0:0

Wisła: K. Kamiński – Jakubowski, Wyczałkowski, Nadolski, Skumórski – P. Kamiński (60. Hiszpański), Zembrowski, Góralski, Matar – Zagurskas, Biliński (65. Sekulski)

Pogoń: Janukiewicz – Rogalski, Radler, Noll, Frączczak – Ława, Akahoshi (88. Łuszkiewicz), Mandrysz, Kolendowicz (82. Petasz)- Sotirović (65. Djousse)

Żółte kartki: Zembrowski, Jakubowski, Góralski - Mandrysz
Sędzia: Erwin Paterek (Lublin)
Widzów: ok. 2.000

Wyniki zakończonych spotkań 16. kolejki:
Arka Gdynia - Polonia Bytom 4:0 (3:0)
Bogdanka Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)
Dolcan Ząbki - Olimpia Elbląg 2:2 (1:0),
Flota Świnoujście - Olimpia Grudziądz 0:0
KS Polkowice - Ruch Radzionków 3:1 (2:1)
Kolejarz Stróże - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1)
GKS Katowice - Piast Gliwice 3:2 (1:1)
Zawisza Bydgoszcz - Warta Poznań - 0:0

Wisła mimo remisu spadła na 16. miejsce. W piątek zagra z 10. w tabeli Wartą w Poznaniu.