Spadkowicz ograny. Wisła pewnie wygrywa w sparingu

Spadkowicz ograny. Wisła pewnie wygrywa w sparingu  - Zdjęcie główne

SportW drugim przedsezonowym sparingu piłkarze Wisły Płock pokonali Górnika Łęczna 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Giorgi Merebaszwili.

Marcin Kaczmarek po raz kolejny musi zgrywać elementy swojej układanki. W wyjściowej jedenastce znalazło się aż sześciu nowych piłkarzy, w tym testowani Gustavo Busatto i Bożidar Wasew, a także Adam Dźwigała, który dziś podpisał kontrakt.

[ZT]15846[/ZT]

Pierwsza połowa była toczona w dość spacerowym tempie. Przewaga optyczna niewątpliwie należała do Wisły, choć brakowało jej udokumentowania. Najbliżej był Wasew, który w 12. minucie uderzał z bliska po dośrodkowaniu Arkadiusza Recy. Bramkarz zdołałjednak obronić. Szczęścia próbowali jeszcze Kamil Biliński czy Nico Varela, ale celowniki były bardzo rozregulowane. Do przerwy bramek nie było.

Po przerwie Marcin Kaczmarek wprowadził zmienników. Dużo ożywienia w zespole Wisły wprowadzili głównie Giorgi Merebaszwili i Dominik Kun. Ten drugi w 60. minucie umieścił nawet piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał w tej sytuacji spalonego. Chwilę później Sergiusz Prusak obronił jego uderzenie z narożnika pola karnego.

Na jedyną bramkę przyszło czekać do 70. minuty. Gruzin zgarnął źle wybijaną przez obrońców piłkę, wbiegł w szesnastkę, zakręcił czterema defensorami i uderzył nie do obrony.

Nafciarze dominowali i mogli pójść za ciosem, ale zazwyczaj brakowało dokładności przy ostatnim podaniu. Górnicy bramce Mateusza Kryczki zagrozili w zasadzie tylko raz, kiedy to z rzutu wolnego w boczną siatkę uderzył Dariusz Jarecki.

Marcin Kaczmarek zawsze powtarza, że w sparingach wyniki nie są najważniejsze. Tym bardziej cieszy, że jego podopieczni odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. 1:0 to bowiem minimalny wymiar kary dla spadkowiczów z ekstraklasy. Kolejny mecz kontrolny już w sobotę. Tym razem rywalem Wisły będzie miejscowa Pogoń Siedlce.

Wisła Płock - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)