Spacerek w Orlen Arenie. Teraz dwa mecze z Metalurgiem

Autor: | Zdjęcie: Fot. Tomasz Miecznik

Spacerek w Orlen Arenie. Teraz dwa mecze z Metalurgiem - Zdjęcie główne

foto Fot. Tomasz Miecznik

SportW kolejnym ligowym meczu piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock nie mieli najmniejszego problemu z pokonaniem MMTS Kwidzyn. Wygrali na własnym parkiecie 34:17 (21:11).

W czwartek do Płocka przyjechał zespół z Kwidzyna, zajmujący dziewiąte miejsce w stawce 14 ekip. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze. Goście rozpoczęli obiecująco, od prowadzenia 1:0 i 2:1, ale gospodarze po kilku minutach (dwa trafienia Mikołaja Czaplińskiego) wygrywali 6:2. Ambitni goście doszli jeszcze na 8:6, ale to było wszystko, na co było ich stać w pierwszej połowie.

Klasą dla siebie był 33-letni Niko Mindegia, który raz po raz trafiał do siatki bramki rywali, zarówno z akcji, jak i z karnych. Po 24 minutach Nafciarze prowadzili 16:10, a połowę bramek zdobył właśnie Hiszpan! Do przerwy przewaga wzrosła do 10 bramek.

W drugiej części gry obraz gry nie uległ zmianie, gospodarze grali na luzie, jak na treningu. Dziesięć minut przed końcem po bramce Alvaro Ruiza dobrze grający zespół z Płocka wygrywał 30:15 i myślami był już zapewne przy kolejnych lutowych spotkaniach, a zostało ich sporo.

Już 14 i 16 lutego Wisła w ramach Ligi Europejskiej zagra w Płocku z Metalurgiem Skopje.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 34:17 (21:11)

Najwięcej bramek dla Wisły: Mindegia 9, Komarzewski i Szita - po 5, Ruiz i Vejin - po 4, Czapliński 3.