Siatkarze Wisły wciąż walczą o czwarte miejsce

Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Kaźmierczak

Siatkarze Wisły wciąż walczą o czwarte miejsce - Zdjęcie główne

foto Krzysztof Kaźmierczak

SportW sobotnim meczu ligowym siatkarze Wisły Płock zrewanżowali się Jaguarowi Wolanów za wyjazdową porażkę i zdecydowanie wygrali na własnym boisku 3:0 (25:15, 25:14, 25:19).

Płocczanie dzięki temu zwycięstwu wciąż mają szansę na czwarte miejsce w trzeciej lidze, co gwarantuje możliwość dalszej walki o drugą ligę. Są jednak dwa warunki - Wisła musi wygrać w ostatniej kolejce z Herkulesem Sulejówek, a jednocześnie Warka nie może zdobyć punktów z wyżej notowanymi Trójką Kobyłka i Iskrą Warszawa.

W sobotę w sali SP nr 23 na płockich Podolszycach przewaga Wisły nad Jaguarem była bardzo wyraźna. W pierwszym secie gospodarze prowadzili 12:8, 19:10, wygrali do 15.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie, Nafciarze wygrywali 7:2, 16:7, 22:12, by wygrać drugą partię 25:14. Ale po dwóch gładko wygranych setach w szeregi gospodarzy wkradło się rozprężenie.

- W trzecim secie przegrywaliśmy 13:17, ale dzięki bardzo udanej serii zagrywek naszego atakującego Pawła Mikołajczaka spokojnie wyszliśmy na prowadzenie, po czym wygraliśmy do 19, a cały mecz 3:0 - mówi Wojciech Szczucki, jeden z trenerów Wisły Płock, jednocześnie szkoleniowiec Metra Warszawa, z którym płocki klub ściśle współpracuje.

Wojciech Szczucki jest jednocześnie prezesem KS Metro Warszawa (od 2007 r,) Jako zawodnik grał w siatkówkę w Opolu Lubelskim, w AZS AWF Warszawa. Ukończył podyplomowe studia w zakresie „Przygotowania trenerów do prowadzenia szkolenia zawodników, członków kadr narodowych” w AWFiS w Gdańsku, otrzymując jednocześnie tytuł trenera pierwszej klasy.

Jako trener Metra ma na koncie mnóstwo medali mistrzostw Polski w młodzieżowych kategoriach, obecnie prowadzi też drugoligowy zespół Metra. Jak Wojciech Szczucki widzi najbliższą i dalszą przyszłość płockiej siatkówki?

- W Płocku jest potencjał, zapał i plany na drugą ligę, a w kolejnych latach może nawet wyżej, kto wie - mówi ceniony szkoleniowiec. - Podstawą sukcesów klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży, to warunek niezbędny. I to właśnie należy w Płocku wprowadzić w życie.

Siatkówka to obecnie niezwykle popularna dyscyplina w naszym kraju, chętnych zapewne nie zabraknie, a sekcja siatkówki Wisły Płock ma plany rozpoczęcia szkolenia młodych adeptów tej dyscypliny.