Reklama

Siatkarski gwiazdozbiór w Płocku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Siatkarski gwiazdozbiór w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Płock stał się szóstym miastem w historii Memoriału Huberta Wagnera, który będzie gościł tę niezwykle prestiżową, chociaż towarzyską imprezę. Tegoroczny memoriał odbywać się będzie zaledwie dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy.

Płock stał się szóstym miastem w historii Memoriału Huberta Wagnera, który będzie gościł tę niezwykle prestiżową, chociaż towarzyską imprezę. Tegoroczny memoriał odbywać się będzie zaledwie dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy.

We wczesne czwartkowe popołudnie w Centrum Olimpijskim w Warszawie prezydent Andrzej Nowakowski oficjalnie podpisał umowę w sprawie zorganizowania w Płocku jedenastej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zaplanowanej na 6-8 września.

Jako główny organizator memoriału umowę podpisał również jego pomysłodawca, prezes fundacji Huberta Wagnera Jerzy Mróz. W konferencji prasowej, która towarzyszyła tej uroczystości, wzięli udział również trener siatkarskiej reprezentacji Polski Andrea Anastasi, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski oraz Włodzimierz Sadalski, były kadrowicz występujący w reprezentacji Huberta Wagnera, obecnie pracujący w pionie szkolenia PZPS-u.

Chociaż Memoriał Wagnera rozgrywany będzie już po raz jedenasty, do tej pory organizowany był tylko w pięciu miastach: Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze. – Bardzo się cieszę, że dołączyliśmy do niezwykle elitarnego grona miast-gospodarzy Memoriału Huberta Wagnera. Przyjęcie tak prestiżowej imprezy to z jednej strony wielka promocja miasta, ale z drugiej poważne wyzwanie – powiedział Portalowi Płock prezydent Andrzej Nowakowski po zakończeniu uroczystości. – Jestem przekonany, że wszystkie służby, które będą odpowiedzialne za przygotowanie do tej imprezy, spiszą się jak należy. A przyjazd kibiców z całej Polski pozwoli nam promować Płock jako miasto żyjące sportem. To dla nas niezwykle istotne również w kontekście starań o przyznanie nam miana gospodarza Euro 2016 w piłce ręcznej.

Wszyscy uczestnicy konferencji podkreślali zgodnie walory Płocka. Andrea Anastasi i Mirosław Przedpełski przypominali, że dwa lata temu reprezentacja Polski grała w Orlen Arenie przeciwko Puerto Rico w Lidze Światowej. Obaj chwalili świetną atmosferę panującą w hali, ale również funkcjonalność obiektu. A Włodzimierz Sadalski podzielił się zupełnie inną refleksją. – Kiedy byłem w Płocku rok temu, zatrzymałem się w jednym z tamtejszych hoteli. A gdy wyszedłem na taras widokowy zobaczyłem coś wspaniałego – wspominał były kadrowicz Wagnera. – Mogę powiedzieć tylko jedno – widok na wiślany krajobraz był bezcenny.

Memoriał Huberta Wagnera to jedna z najbardziej prestiżowych imprez towarzyskich w siatkarskim światku. Z elity tej dyscypliny sportu tylko dwie reprezentacje – Francja i Stany Zjednoczone nie zagrały do tej pory w memoriale. Tegoroczna edycja będzie szczególna z kilku powodów. Po raz pierwszy zostanie zorganizowana na Mazowszu, po raz pierwszy w Płocku, po raz pierwszy z udziałem aktualnych Mistrzów Olimpijskich (Rosja). Obok Rosjan i Polaków zagrają również Niemcy i Holandia. Dla każdego z tych zespołów będzie to ostatnia okazja do sprawdzenia formy przed Mistrzostwami Europy, które dwa tygodnie później rozpoczną się w Polsce i w Danii.

W dotychczasowych dziesięciu edycjach memoriału wzięły udział 24 reprezentacje z pięciu kontynentów. Wystąpili w nich gracze tej klasy jak: Facundo Conte (Argentyna), Giba, Murillo, Leandro Visotto (Brazylia), Matej Kazinsky (Bułgaria), Georg Grozer, Johen Schoeps (Niemcy), Dimitrij Muserski (Rosja), Ivan Milijković, Nikola Grbić (Serbia) oraz Michał Łasko (Wochy).

Przez dziesięć lat memoriałowe zmagania obejrzało ponad 140 tysięcy kibiców, co daje średnią 14 tysięcy na jedną imprezę (niespełna pięć tysięcy dziennie). Rekord frekwencji padł w Łodzi i Katowicach, gdzie mecze finałowe oglądało ponad 11 tysięcy ludzi. Można mieć nadzieję, że Orlen Arena zapełniać się będzie kompletem publiczności przynajmniej podczas meczów rozgrywanych przez reprezentację Polski.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE