Reklama

Ściganie na 1/8 mili rusza w Olsztynie

Opublikowano:
Autor:

Ściganie na 1/8 mili rusza w Olsztynie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Już 1 czerwca rozpocznie się tegoroczny cykl Night Power 2013 Grand Prix. Pierwsze zawody odbędą się w samym centrum Olsztyna.

Już 1 czerwca rozpocznie się tegoroczny cykl Night Power 2013 Grand Prix. Pierwsze zawody odbędą się w samym centrum Olsztyna.

Olsztyńska runda została usytuowana w samym centrum miasta, na ulicy Piłsudskiego (od skrzyżowania z ul. Pieniężnego do skrzyżowania z ul. Kościuszki), w pobliżu centrum handlowego Alfa. Wyścigi rozpoczną się o 16 i potrwają do późnych godzin nocnych.

Fani wysokooktanowej adrenaliny na pewno nie będą zawiedzeni, gdyż czeka na nich mnóstwo atrakcji. Nie tylko bezpośrednio związanych z rywalizacją na torze.

Załogi z całej Polski rywalizować będą o nagrody wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych w ośmiu klasach: diesel (zasilanie olejem napędowym, napęd dowolny), mini (do 1550 cm wolnossące, napęd dowolny), street (1551-1999 cm wolnossące, napęd dowolny), street + (od 2000 cm wolnossące, napęd dowolny), turbo FWD (z doładowaniem, napęd przedni), turbo RWD (z doładowaniem, napęd tylni), turbo AWD (z doładowaniem, napęd 4x4), Open (klasa dla wszystkich bez podziału na pojemności).

Między startami poszczególnych klas również nie zabraknie atrakcji. Wśród nich między innymi: prezentacja motocykli superbike przez Team Kondratowicz, Strefa Car Audio by Bud Wil Audiotuning, STW Drift Team, przejazdy aut pokazowych, drag taxi, pokazy bezpiecznego hamowania oraz pierwsza eliminacja Mistrzostw Polski Car Audio EASCA by Strefa Ciszy.

Przy placu Ksawerego Dunikowskiego i na części Kopernika od strony ul. Piłsudskiego zorganizowane zostanie miasteczko wyścigowe, gdzie będzie można podziwiać: motocykle klasy Superbike, samochody wyścigowe, auta przystosowane do driftu, samochody rajdowe, luksusowe auta sportowe, ekspozycja aut z salonów samochodowych oraz auta demonstracyjne (car audio).

W strefie bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowane zostaną: symulator dachowania, symulator zderzeń, alkogogle oraz pokazy ratownictwa medycznego.

Skoro pierwsza runda Night Power 2013 Grand Prix odbywać się będzie w dzień dziecka, organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. Z myślą o nich przygotowali miasteczko ruchu drogowego, a także konkursy dla dzieci z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie na drogach.

W strefie wystawców zorganizowane zostaną stoiska sponsorów i wystawców, stoiska promocyjne miast partnerskich Night Power. Będą również pokazy oklejania samochodu folią oraz bezdotykowego mycia parą.

Na scenie, na której wręczane będą nagrody, odbędą się koncerty zespołów RikOR, Jedno Słowo, Dyskografia, Klub Zdesperowanych Romantyków, Blue Blooded Crew i Vanessa. Będą również prezentacje sponsorów i konkursy dla widzów z zakresu wiedzy o ruchu drogowym.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą Policja, Straż Pożarna i służby medyczne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE