Reklama

Rozwój sportowy ważniejszy od wyniku

Opublikowano:
Autor:

Rozwój sportowy ważniejszy od wyniku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ekipa MUKS 21 Płock awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodziczek U-14. Zagrają w Poznaniu z tamtejszym MUKS-em oraz z PTK Pabianice i Olimpią Wodzisław Śląski.

Ekipa MUKS 21 Płock awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodziczek U-14. Zagrają w Poznaniu z tamtejszym MUKS-em oraz z PTK Pabianice i Olimpią Wodzisław Śląski.

Prowadzone przez trenera Ireneusza Jasińskiego młode płocczanki w rozgrywkach rocznika 1999 rywalizowały z drużynami województw mazowieckiego i podlaskiego. Rozegrały 12 meczów, z których osiem wygrały, ponosząc cztery porażki. Dało im to trzecie miejsce po zasadniczej części sezonu i awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodziczek. – Od początku pracy z tą grupą duży nacisk kładę na rozwój motoryki i techniki. Taktyka jest na drugim planie. Niestety, trudno gra się z zespołami, które już w tak młodym wieku zamiast skupić się na rozwoju ogólnym dziewcząt, nastawiają się na sukces sportowy – przyznał trener Ireneusz Jasiński. – W moim zespole sporo jest późno dojrzewających dziewcząt, co mnie cieszy. Na tym etapie mają jednak trudności w grze z bardziej wyrośniętymi zawodniczkami. Dlatego musimy skupiać się na technice. Myślę jednak, że za dwa-trzy lata powinno się to wyrównać.

Turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany w 12-14 kwietnia w Poznaniu. Przeciwniczkami płocczanek będą MUKS Poznań, PTK Pabianice oraz Olimpia Wodzisław Śl. Awans do turnieju półfinałowego wywalczą dwa najlepsze zespoły. – Nie chcę oceniać naszych szans w Poznaniu, ale awans do półfinałów byłby miłą niespodzianką. Udział w takich zawodach to kolejny etap rozwoju dla młodych koszykarek, które w swoim czasie mogłyby zasilić drużynę w pierwszej lidze – wyznał trener Ireneusz Jasiński. – Na pewno jest kilka dziewcząt, które mają predyspozycje. I to mój główny cel. Chciałbym wychować chociaż jedną zawodniczkę, która w przyszłości będzie występować jako seniorka w pierwszym zespole Mon-Polu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE