Reklama

Rewolucyjny występ płocczanek [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rewolucyjny występ płocczanek [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport To była absolutna sensacja. Występujące w szesnastej edycji Mistrzostw Polski Cheerleaders formacje Impresja i Impact z Płocka przygotowały swoje układy taneczne w oparciu o polskie tańce narodowe i o muzykę klasyczną. To przyniosło efekt w postaci dwóch medali.

To była absolutna sensacja. Występujące w szesnastej edycji Mistrzostw Polski Cheerleaders formacje Impresja i Impact z Płocka przygotowały swoje układy taneczne w oparciu o polskie tańce narodowe i o muzykę klasyczną. To przyniosło efekt w postaci dwóch medali.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski wzięła udział rekordowa liczba około 700 uczestników. Impreza odbywała się w trzech dywizjach: pom dance, cheer dance i cheer. Reprezentująca Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku Impresja wystawiła dwie grupy w cheer dance. Impact wystartował a kategorii seniorów, a Impreska w juniorkach.

Przygotowania do występu w tegorocznych MP trwały wyjątkowo długo. Już pół roku temu rozpoczęło się przygotowywanie układów dla obu grup. Ważny był każdy szczegół. Od czubków palców u nóg aż do perfekcyjnie dobranych fryzur. – Postanowiłam w tym roku postawiłam na polskie akcenty. Impreska miała w swoim układzie wplecione polskie tańce narodowe: oberka, krakowiaka i mazura. Natomiast Impact zatańczył do poloneza, etiudy „Rewolucyjnej” Chopina i „Prząśniczek” Moniuszki. Dziewczyny wywołały nieukrywany zachwyt – powiedziała Katarzyna Sylwestrzak, szefowa i choreograf Impresji. – Już podczas próby parkietu słychać było wiele ciepłych słów i gromkie oklaski. Już wtedy wiedziałam, że mamy szansę powalczyć o złoto. Ubrania dziewczyn idealnie współgrały z choreografią. Impreska miała stroje stylizowane na łowickich, a Impact wystąpił w biało-czerwonych kompletach z malowanymi ręcznie makami. To były najśliczniejsze dziewczyny w najśliczniejszych strojach.

Jurorzy nie mieli wątpliwości, że Impact to najlepsza obecnie wizytówka polskiego cheerleaderingu. Tytuł mistrzowski pojechał więc do Płocka, a dziewczyny otrzymały nominacje na udział w Mistrzostwach Europy, które w czerwcu odbywać się będą we Włoszech. W listopadzie Impact wystartuje w Mistrzostwach Świata w stolicy Tajlandii Bangkoku.

Impreska startowała w kategorii juniorek po raz pierwszy. Dziewczęta z Płocka okazały się najmłodsze w całej stawce. Musiały więc radzić sobie nie tylko z dużo bardziej doświadczonymi formacjami, ale przede wszystkim ze stresem, który musiał pojawić się w takiej sytuacji. A jednak udało im się pokonać większość rywalek i stanąć na najniższym stopniu podium. Nagrodą za brąz MP jest nominacja na Mistrzostwa Europy.

Wyjazd zespołów SWPW na Mistrzostwa Polski był koordynowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca Impresja dzięki dotacji Urzędu Miasta Płocka.

Fot. Impresja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE