Rejestracja mojej beemki? JUDO 1

Rejestracja mojej beemki? JUDO 1 - Zdjęcie główne

SportCztery medale zdobyli zawodnicy z Płocka podczas I Międzynarodowego Pucharu Polski Judo Masters w Orlen Arenie. Na matach walczyło ponad 30 sportowców z Polski, Czech i Słowacji.

Organizatorem zawodów był UKS Judo Kano Płock. W weekendowej imprezie wystartowali m.in. mistrzyni Europy Judo Masters 2012 Jolanta Brożyna, brązowa medalistka ME 2012 Kinga Jarosińska z Płocka, a także kilku innych medalistów tej rywalizacji.

W Płocku wystartowało 28 zawodników i cztery zawodniczki, frekwencja nie była może powalająca, bo to pierwsze zawody tej rangi w naszym mieście, ale poziom sportowy – bardzo dobry. Liczymy, że turniej się rozrośnie, a miłośników judo wśród „mastersów”, czyli osób już po 30. roku życia, nie brakuje. Dość powiedzieć, że przy Orlen Arenie jeden z uczestników zaparkował srebrzystym bmw z rejestracją „JUDO 1”...

Płocczanie pokazali się z dobrej strony w Pucharze. W kategorii do 81 kg (30-34 lata) wygrał Gabriel Gajewski z Judo Kano, w kat. do 90 kg (35-39 lat) drugi był Rafał Wróblewski (AZS PWSZ Jutrzenka), a piąty – Robert Bedra. Z kolei w kat. do 90 kg. (45-49 lat) trzecia lokata przypadła Leszkowi Jarosińskiemu z Judo Kano, a wśród pań w kat. do 78 kg (40-44 lata) srebro wywalczyła jego żona Kinga Jarosińska (Judo Kano).

Współorganizatorami tej udanej imprezy byli: Urząd Miasta Płocka, Polski Związek Judo oraz Orlen Arena. Patronat medialny objął Portal Płock.