Reklama

PZPN wydał decyzję w sprawie Damiana Piotrowskiego

Opublikowano:
Autor:

PZPN wydał decyzję w sprawie Damiana Piotrowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Izba ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych w Polskim Związku Piłki Nożnej wydała ostateczny werdykt w sprawie kontraktu Damiana Piotrowskiego z Wisłą Płock.

Izba ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych w Polskim Związku Piłki Nożnej wydała ostateczny werdykt w sprawie kontraktu Damiana Piotrowskiego z Wisłą Płock. 

Sprawa ciągnęła się od czerwca, kiedy trenerem zespołu był jeszcze Marcin Kaczmarek. Jak twierdzi zarząd, szkoleniowiec nie widział dla pomocnika miejsca w składzie na najbliższy sezon. Piotrowskiemu zakomunikowano więc, że skoro jego umowa wygasa, klub jej nie przedłuży. Innego zdania był zawodnik - skrzydłowy twierdził, że kontrakt jest ważny jeszcze przez rok, a więc do 30 czerwca 2018 roku. Sprawa trafiła do Izby ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych w PZPN.

W pierwszej instancji trójka sędziów przyznała rację zawodnikowi. Po kilku tygodniach do klubu dotarło uzasadnienie. Zarząd zdecydował się odwołać od tej decyzji. W drugiej instancji decydowało pięciu sędziów. Nie zmieniło to jednak wyroku - wszyscy uznali rację zawodnika. To ostateczna decyzja. 

Klub musi więc wypłacić Piotrowskiemu zaległe pensje wraz z odsetkami. Czy zawodnik ma szansę na powrót do I drużyny?

- Poczekamy na oficjalne decyzje związku, ale respektujemy tę decyzję - mówi Jacek Kruszewski, prezes Wisły Płock. - Decyzję o tym, czy Damian będzie trenował z I drużyną podejmie szkoleniowiec.

Prezes zapewnia też, że o żadnym konflikcie z zawodnikiem nie ma mowy.

- Nie ma mowy o żadnym prześladowaniu - mówi prezes. - Odkąd jestem prezesem nie praktykowaliśmy tego i nie zamierzamy zaczynać. Nie wyobrażam sobie, aby nie było zdrowej relacji. Damian o tym wie, miał na to już dowód w klubie. 

Skontaktowaliśmy się też z samym zainteresowanym. Piotrowski zapewnia, że przez cały czas trenował indywidualnie i jest przygotowany fizycznie. 

- Nie mogę się doczekać, kiedy poznam nowych kolegów - uśmiecha się zawodnik - Jutro wracam do treningu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE