Puchar Polski nie dla Płocka. Nafciarze wciąż chłopcami do bicia w pojedynkach z Vive - Zdjęcie główne

SportNic się nie zmienia od lat. Nafciarze siódmy raz z rzędu przegrali finałowy mecz o Puchar Polski z odwiecznym rywalem z Kielc. Tym razem w lubelskiej hali Globus Vive Tauron Kielce nie pozostawiło Wiśle złudzeń, wygrywając różnicą 7 bramek.

Jutro minie równo sześć lat od ostatniego zwycięstwa Wisły nad Vive poza Orlen Areną. Fatalna seria 23 kolejnych wyjazdowych porażek niebiesko-biało-niebieskich trwa w najlepsze i patrząc na różnicę poziomów pomiędzy klubami, nie zanosi się na rychłe przerwanie złej passy.

Początek meczu nie zwiastował blamażu. Obie ekipy walczyły zawzięcie na pograniczu gry faul i to gracze Piotra Przybeckiego częściej wychodziła na prowadzenie. Jeszcze w 20. minucie na tablicy wyników widniał remis 9:9, ale od tego momentu płocczanie stanęli. Podopieczni Talanta Dujszebajewa wykorzystali fakt, że sędziowie częściej nafciarzy posyłali na ławkę kar i po 30 minutach prowadzili 16:12. W drugiej połowie zawodnicy Vive kontrolowali przebieg pojedynku. Nie pozwolili Wiślakom na zniwelowanie strat, a sami konsekwentnie powiększali przewagę, aby ostatecznie zwyciężyć 31:24.

Graczem meczu wybrany został, nie wiedzieć czemu, Dmitrij Żytnikow. Tytuł najlepszego snajpera rozgrywek zdobył Karol Bielecki, a bramkarza finału Sławomir Szmal.

W najbliższą środę pierwszy mecz finału PGNiG Superligi w Orlen Arenie o godzinie 18.30. Mistrza Polski poznamy trzy dni później po zakończeniu spotkania rewanżowego w Kielcach.

Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 24:31 (12:16)

Orlen: Corrales, Wichary, Morawski – Kwiatkowski, Daszek 1, Duarte 3, Racotea 3, Wiśniewski 1, Ghionea 2 (2), Rocha 4 (2), Piechowski, Tarabochia, Pusica, Mihić, De Toledo 7, Żytnikow 3

Vive: Szmal, Ivic – Jurecki 8, Walczak, Reichmann 1, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 3, Bielecki 3 (2), Jachlewski 1, Strlek 4, Lijewski 5, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Bombac 2, Djukić 2

Kary: Wisła 20 min. - Vive 14 min.

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin)