Przegrywali trzema. Szalona końcówka

Przegrywali trzema. Szalona końcówka - Zdjęcie główne

SportSzczypiorniści Wisły Płock wygrali dziś wieczorem ligowy mecz w Legnicy z Siódemką Miedzią 26:23, przegrywając do przerwy 9:10.

Płocczanie rozpoczęli słabo, ale pięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadzili 9:7. Niestety, w tej części gry trafiali już tylko gospodarze i to Miedź prowadziła do przerwy 10:9.

Gdy w drugiej połowie dziesięć minut przed końcem „Miedziowi”prowadzili z faworyzowaną Wisłą 19:16, zapachniało sensacją. Na szczęście nie powtórzył się scenariusz sprzed tygodnia z Puław, gdzie Nafciarze w ostatnich 10 minutach nie strzelili żadnego gola.

Tym razem Wisła zmobilizowała się, włączyła wyższy bieg i pięć minut przed końcem objęli prowadzenie 21:20. Później powiększyli przewagę  i wygrali 26:23. W ten sposób w końcówce byli lepsi aż 10:4. Osiem goli dla Nafciarzy, w tym aż siedem w drugiej połowie, zdobył Michał Kubisztal.

W Legnicy nie zagrał Bostjan Kavas. Decyzją Związku Piłki Ręcznej w Polsce praworozgrywający Wisły został zawieszony w rozgrywkach ligi na trzy spotkania. To kara za niesportowe zachowanie zawodnika podczas meczu Wisły z NMC Powen Zabrze. W przerwie tego spotkania miał do sędziów powiedzieć: "Czy wy jesteście narąbani?". Wisła złożyła odwołanie. We wtorek zbierze się komisja odwoławcza. Jeśli decyzja zostanie utrzymana w mocy, Kavasa zabraknie w meczu z Vive Targi Kielce (27 października)!

Już w najbliższą niedzielę Wisłą zagra trzeci mecz w Lidze Mistrzów. O godz. 16 w Orlen Arenie rywalem będzie rosyjski St. Petersburg,który ma na koncie porażkę i remis.

Miedź Legnica - Orlen Wisła Płock 23:26 (10:9)

Orlen Wisła: M.Seier, M.Wichary - J.Bäckström(1), A.Miszka(1), C.Spanne(2,1k), A.Wiśniewski(4), M.Toromanović(5), Z.Kwiatkowski, P.Chrapkowski(2), M.Kubisztal(8), P.Paczkowski(3), N. Eklemović, M.Zołoteńko.

Przebieg meczu:

5.min 2:0

10.min 3:2 (dwie bramki Paczkowskiego)

15.min 3:3 (trzecią bramkę zdobywa Toromanovic)

20.min 5:6 (bramki rzucili Chrapkowski, Toromanovic, Miszka)

25.min 7:9 (bramki rzucili Bäckström, Kubisztal, Toromanovic)

30.min 10:9

35.min 11:10 (dla Wisły trafia Wiśniewski)

40.min 13:12 (bramki rzucili Chrapkowski i Toromanovic)

45.min 17:14 (trafia Kubisztal i Spanne z karnego)

50.min 19:16 (trafia Kubisztal i Toromanovic)

55.min 21:22 (dla Wisły trafiali Spanne, Paczkowski, Kubisztal 3, Wiśniewski)

58.min 21:25 (trafiali Wiśniewski 2, Kubisztal)

60.min 23:26 (ostatnią bramkę rzucił Kubisztal)