Przegrana bitwa o ekstraklasę [FOTO]

Przegrana bitwa o ekstraklasę [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW meczu drużyn walczących o ekstraklasę Wisła uległa Termalice na własnym boisku i spadła na trzecie miejsce w tabeli 1. ligi. Ale to jeszcze nie koniec batalii o awans. Pozostały do rozegrania 4 kolejki spotkań, w których nafciarze muszą odrobić 2 punkty straty do rywali z Niecieczy chcąc wywalczyć upragniony awans.

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka mieli przed sobotnim spotkaniem punkt przewagi nad słonikami. Chcąc zapewnić sobie bezpieczną przewagę i na dobre zadomowić się na drugim miejscu w tabeli Wisła musiała sobotnie zawody wygrać. Zadanie wydawało się o tyle łatwiejsze, że nafciarzy wspierało głośnym dopingiem ponad 6 tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Łukasiewicza.

Pierwsze minuty to optyczna przewaga gospodarzy. Wisła starała się atakować, jednak goście rozgrywali bardzo dobre zawody w defensywie i również szukali swoich szans z przodu. Sytuacja zmieniła się chwilę przed przerwą. W 44. minucie w polu karnym niecieczan faulowany był Piotr Wlazło, a sędzia podyktował rzut karny dla Wisły. Na prowadzenie wyprowadził nafciarzy Krzysztof Janus, który mocnym strzałem pokonał bramkarza z Niecieczy.

Druga połowa to zdecydowana odpowiedź podopiecznych trenera Piotra Mandrysza. W 47. minucie na tablicy wyników widniało 1:1. Strzelcem bramki… Marko Radić, który skierował futbolówkę do własnej bramki, kompletnie zaskakując bramkarza Wisły. 21 minut później goście zdobyli drugiego gola. Zawahanie naszego bloku defensywnego wykorzystał Adrian Paluchowski, który popisał się ładnym strzałem i pewnie pokonał płockiego golkipera. Do końcowego gwizdka, mimo ataków Wisły, sytuacja nie uległa zmianie, tym samym słoniki z Niecieczy wrócą do domu z pełnym dorobkiem punktowym.

Wisła Płock – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (1:0)

1:0 - Janus (k.) 44'

1:1 - Radić (sam.) 47'

1:2 - Paluchowski 68'

Wisła: Seweryn Kiełpin - Jacek Góralski, Marko Radić, Fabian Hiszpański, Piotr Wlazło (86' Maciej Kostrzewa), Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Piotr Darmochwał (80' Dawid Jabłoński), Dimitar Iliew, Mikołaj Lebedyński (73' Piotr Ruszkul), Krzysztof Janus.

Termalica: Sebastian Nowak - Dawid Sołdecki, Bartosz Kopacz, Jakub Czerwiński, Adrian Chomiuk (46' Dawid Plizga), Dalibor Pleva, Jakub Biskup (80' Krzysztof Kaczmarczyk), Mateusz Janeczko, Mateusz Kupczak, Dariusz Jarecki, Emil Drozdowicz (66' Adrian Paluchowski).

Żółte kartki: Szymiński (Wisła), Kopacz, Jarecki, Paluchowski (Termalica).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).