Porażka. Nie pomógł strzelec z Wilków

Porażka. Nie pomógł strzelec z Wilków - Zdjęcie główne

SportW pierwszym meczu międzynarodowego turnieju piłkarzy do lat 17 Polska uległa w Staroźrebach ekipie Gruzji 2:3. Naszym reprezentantom została walka co najwyżej o piątą lokatę w stawce ośmiu zespołów.

Turniej o Puchar Syrenki odbywa się w Płocku i okolicy. Podobnie było dwa lata temu. Dziś w Staroźrebach młodzi Polacy zaczęli fatalnie, bo już po 25. minutach przegrywali 0:2. Gruzini byli lepsi technicznie, silniejsi fizycznie i szybsi. Ale Polacy znacznie lepiej zagrali w drugiej połowie. Dodajmy, że kontaktową bramkę jeszcze w pierwszej połowie zdobył Oskar Zawada, piłkarz VFL Wolfsburg, jedyny w dzisiejszym składzie zawodnik z klubu zagranicznego.

Po przerwie przy stanie 1:2 nasz bramkarz Maksymilian Stryjek obronił karnego, a w 69. minucie Polacy zdołali doprowadzić do stanu 2:2 i wydawało się, że są w stanie odwrócić losy spotkania. Niestety, chwilę później Gruzini trafili na 3:2. Nasza młodzież miała jeszcze okazje do wyrównania (m.in. po strzale z wolnego piłka trafiła w słupek), ale i rywale wypracowali kilka doskonałych sytuacji, w których Stryjek popisywał się doskonałymi interwencjami.

- W naszym zespole jest kilku ciekawych chłopaków, ale wszyscy muszą się jeszcze dużo uczyć - powiedział obecny na meczu Andrzej Szarmach, medalista mundialu i olimpiady. Poczynania reprezentantów obserwował również Jerzy Engel.

Spotkanie sędziował płocczanin Rafał Szczytniewski. Niestety, Polska nie ma już szans na miejsce na podium w tym turnieju. Zwycięzcy czterech dzisiejszych spotkań grają bowiem półfinały, więc już w strefie 1-4, a pokonani powalczą o lokaty 5-8. W środę (29 sierpnia) o godz. 15 Polacy zmierzą się w Proboszczewicach z Cyprem. Jeśli wygrają, w piątek zagrają na zakończenie Syrenka Cup o 5. lokatę, jeśli przegrają – o 7.

Polska – Gruzja 2:3  (1:2)

Bramki: Zawada 40, Szewczyk 69 - Gelashvili 12-wolny, Zarambia 25, Gorozja 70

Polska: Maksymilian Stryjek – Mateusz Grzybek (41 Przemysław Szarek), Paweł Bochniewicz, Mateusz Wieteska, Adrian Bielawski – Robert Bartczak, Michał Gałecki (41, Krzysztof Szewczyk), Mikael Idzikowski, Grzegorz Tomasiewicz  – Dawid Tomczak (60, Filip Kowalczyk), Oskar Zawada. Trener Robert Wójcik.