Reklama

Popłynęli po miejsca w reprezentacji Polski

Opublikowano:
Autor:

Popłynęli po miejsca w reprezentacji Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Płoccy wioślarze Kamil i Rafał Zajkowski oraz Łukasz Krajewski i Łukasz Lewandowski mają niemal pewne miejsca w drużynie narodowej na rok 2014.

Płoccy wioślarze Kamil i Rafał Zajkowski oraz Łukasz Krajewski i Łukasz Lewandowski mają niemal pewne miejsca w drużynie narodowej na rok 2014.

Centralne regaty jesienne zakończenia sezonu juniorów i seniorów odbywające się na torze Malta w Poznaniu tradycyjnie mają charakter kontrolny. Wszyscy pływają wyłącznie na skiffie i w dwójkach, co sprawia, że konkurencja jest ogromna.

Trenerzy wszystkich grup wiekowych reprezentacji dokładnie obserwują rywalizację, wskazując, kto może liczyć na miejsca w kadrze biało-czerwonych w następnym roku. W tym roku każdy uczestnik regat na Malcie wystartował w jednym przedbiegu oraz trzech finałach.

Płockie Towarzystwo Wioślarskie i Szkoła Mistrzostwa Sportowego PTW Płock reprezentowane były przez 20 zawodników. Bardzo dobrze spisał się płynący jedynką Kamil Zajkowski, który dwukrotnie pływał w finale A i raz w finale B, zapewniając sobie miejsce w szerokiej reprezentacji seniorów prowadzonej przez Aleksandra Wojciechowskiego.

Świetnie spisali się młodzieżowcy Łukasz Krajewski i Łukasz Lewandowski, którzy nie mieli sobie równych w swojej kategorii wiekowej, ulegając jedynie seniorom. Obaj mogą więc być pewni miejsca w młodzieżowej reprezentacji Polski. Może do niej trafić również Rafał Zajkowski, który na skiffie dwa razy pływał w finale B, a raz w finale C.

Niewykluczone, że powołanie na jesienne konsultacje kadry trafią również do pływających w dwójce seniorów Piotra Szczepańskiego z Kamilem Lewandowskim oraz Sebastiana Cieśli z Krzysztofem Pawłowskim, a także najmłodsi z płocczan Igor Smoliński z Marcinem Krysińskim.

– Zawodnicy mogą liczyć na krótki, chociaż aktywny odpoczynek. Ale już 1 listopada zaczynają długi i bardzo żmudny okres przygotowawczy do przyszłego sezonu – poinformował prezes PTW Jacek Karolak. – Jesień to również okres, sprawdzianów trenerskich, badań diagnostycznych, konsultacji i startów w zawodach na ergometrze wioślarskim. Dla trenerów jesień to okres podsumowań, rozliczeń i planowania procesu treningowego w oparciu o analizę mijającego sezonu.


Fot. PTW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE