Polski biegun zimna zdobyty [FOTO]

Polski biegun zimna zdobyty [FOTO] - Zdjęcie główne

SportFaworytem meczu 16. kolejki I ligi pomiędzy Wigrami Suwałki a Wisłą Płock był zespół gości. Nafciarze zdołali wywieźć z polskiego bieguna zimna cenne trzy punku, jednak nie był to udany mecz w wykonaniu podopiecznych Marina Kaczmarka.

Po efektownym zwycięstwie w Bydgoszczy z Zawiszą (3:1) Wisła udała się do odległych Suwałk. Gospodarze, którzy po udanym wejściu w sezon złapali zadyszkę i plasowali się przed tym spotkaniem na 15. miejscu w ligowej tabeli, skazywani byli na pożarcie.

Od pierwszych minut do ataku ruszyła Wisła, jednak Wigry dzielnie radziły sobie w defensywie, odpowiadając  groźnymi kontratakami. W 21. minucie na prowadzenie wyszli nafciarze. Doskonałe podanie Arkadiusza Recy wykorzystał Damian Piotrowski, który strzałem z ostrego kąta pokonał zdezorientowanego Zocha. Radość Wisły nie trwała długo, bowiem minutę później gospodarze zdołali wyrównać. Ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Łukasz Hanzel. Od tego momentu tempo gry nieco siadło, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. W 38. minucie chwilę dekoncentracji w szeregach Wigier wykorzystał Reca, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga miejscowych, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć wyrównującą bramkę. Wisła dobrze radziła sobie w defensywie, jednak po kilku akcjach bramkowych gospodarzy podopieczni Marcina Kaczmarka mogą mówić o dużym szczęściu. Najbliżej zdobycia gola na 2:2 był Piotr Ruszkul, który uderzył minimalnie obok słupka, oraz Hanzel, który tylko obił spojenie słupka z poprzeczką.

Ostatnie minuty pojedynku to istny dreszczowiec szczęśliwie zakończony zwycięstwem Wisły, którą wspierała około 50 osobowa grupa fanów z Płocka. Nafciarze wywożąc z Suwałk cenne trzy punkty, utrzymali tym samym pozycję ligowego lidera.

Już w najbliższy piątek Wisła zagra u siebie z GKS Katowice. Początek meczu o godz. 18.30.

Wigry Suwałki - Wisła Płock 1:2 (1:2)

Bramki: Łukasz Hanzel 22 - Damian Piotrowski 21, Arkadiusz Reca 38

Wigry: Hieronim Zoch – Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Aleksandar Atanacković (64' Piotr Ruszkul), Bartłomiej Kalinkowski - Damian Gąska (79' Mateusz Żebrowski), Łukasz Hanzel, Łukasz Moneta - Kamil Adamek (75' Dawit Makaradze).

Wisła: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński - Piotr Wlazło, Maksymilian Rogalski - Damian Piotrowski (82' Jakub Bąk), Wojciech Łuczak (75' Piotr Mroziński), Arkadiusz Reca (66' Dominik Kun) - Mikołaj Lebedyński.

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)