Reklama

Półmaraton będzie transmitowany na żywo

Opublikowano:
Autor:

Półmaraton będzie transmitowany na żywo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Litry wylanego potu, kondycja godna maratończyka, a na koniec zmęczenie i radość z pokonanego dystansu. Przygotowania do kolejnej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów ruszyły pełną parą. Nadal mile widziani są także kolejni śmiałkowie. A dla tych bardziej leniwych transmisja na żywo w namiotach na Starym Rynku i w Internecie.

Litry wylanego potu, kondycja godna maratończyka, a na koniec zmęczenie i radość z pokonanego dystansu. Przygotowania do kolejnej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów ruszyły pełną parą. Nadal mile widziani są także kolejni śmiałkowie. A dla tych bardziej leniwych transmisja na żywo w namiotach na Starym Rynku i w Internecie.

Półmaraton Dwóch Mostów to płocka impreza biegowa, obejmująca niemalże 22-kilometrową trasę. Pokonać ją w całości to niezły wyczyn, który bez odpowiedniego przygotowania jest po prostu niemożliwy. Po drodze mnóstwo dopingujących ludzi, czujnie wypatrujących bliskich i znajomych. W tym roku bieg odbędzie się w niedzielę, 14 września. Tradycyjnie start i metę zaplanowano na Starym Rynku. Trasa również będzie identyczna jak w poprzednich latach. Zostanie ona oznakowana co kilometr.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Ratuszu podano kolejne szczegóły imprezy. – O godzinie 11.00 z minutami spodziewamy się pierwszych zawodników na mecie – zapowiedział prezydent Andrzej Nowakowski. – W zeszłym roku dobiegłem jednak godzinę później – śmiał się płocki włodarz i zachęcał do zgłoszeń kolejnych wyczynowców, a pozostałych płocczan do kibicowania. – W zeszłym roku maraton ukończyło 805 osób, w tym ja – nie omieszkał jeszcze zaznaczyć. – W tym wystartują zawodnicy z Kenii, Belgii i Wielkiej Brytanii, jak również w zasadzie z całej Polski, począwszy od Gdańska po Zakopane. Dominują jednak płocczanie. Już teraz spotykam na ulicach biegaczy, którzy poważnie podchodzą do sprawy - stwierdził.

Dodatkowo, w chwilach zwątpienia, zawodników do boju ponownie będą zagrzewać bębniarze z zespołu L'ombelico del Mondo. Jak dotąd udział w III Półmaratonie Dwóch Mostów zgłosiło prawie 750 osób.

Silną reprezentację wystawi klub Nightrunners, których zawsze łatwo poznać po charakterystycznych żółtych koszulkach. Teraz na przegubach biegaczy pojawiły się także opaski. Płocki Półmaraton stał się w tym roku częścią Ogólnopolskich Mistrzostw Nightrunnersów. – To jedyny bieg Nightrunnersów organizowany poza Poznaniem, który jest siedzibą stowarzyszenia – przypominał Maciej Siwek z płockiego oddziału, natomiast jego kolega Rafał Paszkiewicz dopowiadał, że ponad setka członków klubu już zadeklarowała swój udział w imprezie 14 września.

Nowością będzie transmisja na żywo w internecie, o którą zadba jeden ze sponsorów, oraz trzy duże ekrany umieszczone w namiocie, które staną na starówce. Będziemy na nich obserwować zawodników, wspomaganych na trasie przez 90 wolontariuszy, z najciekawszych odcinków biegu. – W czwartek zaplanowaliśmy audyt trasy i wtedy wszystko dokładnie ustalimy – tłumaczył dzisiaj prezes Polskiego Towarzystwa Triathlonu DELTA Waldemar Gieres.

W przypadku takiej imprezy trzeba także pamiętać, że lepiej zanadto się nie forsować. Razem z biegaczami znajdą się tzw. pacemakerzy, które nadadzą tempo (odpowiednio na czasy 1,5 godziny, 1 godzina 40 minut, 1 godzina 50 minut, 2 godziny i 2 godziny 10 minut). Start o godzinie 10.00 z ul. Machowskiego. Do mety trzeba obowiązkowo dotrzeć do godziny 13.00. Póżniej należy zejść z trasy (za ostatnim zawodnikiem będzie jechał samochód techniczny). Indywidualny czas pokonania dystansu dwóch mostów zmierzy czip elektroniczny umocowany do jednego ze sznurowadeł buta. Włączy się on i wyłączy automatycznie po przekroczeniu linii startu i mety na starówce.

Rozdanie nagród nastąpi o godzinie 13.30 również na Starym Rynku. Oprócz nagród finansowych za zajęcie pierwszych 10 miejsc w kategorii mężczyzn, kobiet oraz płocczanek i płocczan (za zajęcie pierwszego przewidziano 2 tys. zł, drugiego 1,5 tys. zł i trzeciego 1 tys. zł, 4. – 500 zł, 5. – 400 zł, od 6 do 8 – 300 zł, 9 i 10 – 200 zł), każdy otrzyma pamiątkowy medal. Naturalnie, jeśli tylko dotrwa do końca.

Limit zawodników to nadal tysiąc osób. Zapisy wciąż są przyjmowane. Wszyscy, którzy uiszczą opłatę wpisową (do 11 września wynosi ona 80 zł, z kolei w dniach 13-14 września wzrośnie do 100 zł) i wypełnią formularz rejestracyjny (dostępny do 12 września do godziny 12.00 na stronie , 13 i 14 września wyłącznie osobiście w biurze w L.O. im. Małachowskiego), otrzymają numer startowy, pamiątkową koszulkę, bon na posiłek po ukończeniu zawodów oraz materiały promocyjne od sponsorów. Aby jednak móc przystąpić do formalności, trzeba mieć co najmniej 18 lat (osoby młodsze muszą poprosić rodziców o pisemną zgodę). Wśród mężczyzn w ostatniej klasyfikacji przewidziano także osoby powyżej 70. roku życia, w przypadku kobiet taki przedział ustalono powyżej lat 59.

Bieg wspólnie organizują: Urząd Miasta Płocka, Polskie Towarzystwo Triathlonu DELTA, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Stowarzyszenie Nightrunners z siedzibą w Poznaniu. 

Dokładny przebieg trasy dostępny w naszym .

Zdjęcia z poprzednich edycji, fot.  Tomasz Miecznik/Portal Płock

Zdjęcia z ubiegłych lat:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE