Płockie szczypiornistki tworzą historię

Opublikowano: 25 maja 2013 15:59

Płockie szczypiornistki tworzą historię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Sport AZS PWSZ Jutrzenka Płock zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. To największe osiągnięcie żeńskiego szczypiorniaka w naszym mieście.

W meczu o trzecie miejsce MPJMł drużyna prowadzona przez trenerów Daniela Jarosza i Marka Jagodzińskiego zmierzyła się z Sośnicą Gliwice. Mecz rozpoczął się idealnie dla płocczanek, które błyskawicznie objęły prowadzenie 3:0. Wydawało się, że wszystko układa się pod ich dyktando, tymczasem kilka minut później było już 4:6.

Na szczęście Jutrzenka dość szybko zdołała doprowadzić do remisu, a do końca pierwszej połowy toczyła wyrównany bój o każdą piłkę. Około 18. minuty nastąpiła niespodziewana przerwa, ponieważ w hali zgasło światło. Na szczęście kwadrans przymusowego odpoczynku nie wpłynął demobilizująco na młode płocczanki. Kiedy zabrzmiała syrena oznajmiająca zakończenie pierwszej odsłony pojedynku, na świetlnej tablicy widniał rezultat 15:14.

Po zmianie stron ekipa z Płocka odskoczyła swoim przeciwniczkom, uzyskując nawet siedem bramek przewagi. Gliwiczanki nie zrezygnowały z walki o brąz i zaczęły się niebezpiecznie zbliżać do naszej ekipy. Na szczęście Jutrzenka przetrwała chwilowy kryzys i po chwili znowu zaczęła budować swoją przewagę, aby ostatecznie wygrać 32:25. Doskonale spisała się w bramce Patrycja Wojewódzka, która wielokrotnie wychodziła ze sporych opresji. Obroniła również kilka rzutów karnych.

„Tradycyjnie” już na bardzo wysokim poziomie zagrały Karolina Mokrzka i Aleksandra Stasiak. Na słowa uznania zasłużyła młodziczka Aneta Szczechowicz, która dała świetną zmianę na lewym skrzydle. Nie ustępowała jej również grająca na prawej flance Natalia Stasiak.

– Nasze dziewczyny udział w krakowskim turnieju finałowym zaczęły od meczu z Sośnicą Gliwice. To było ich najsłabsze spotkanie w całej imprezie. Wówczas po końcowej syrenie powody do zadowolenia miały zawodniczki z Gliwic – powiedział Portalowi Płock wiceprezes Jutrzenki Piotr Dąbrowski. – W meczu o brąz ponownie Jutrzenka trafiła na Sośnicę. I potwierdziło się niepisane prawo, w myśl którego zespół przegrywający mecz w fazie grupowej, wygrywa później spotkanie w strefie medalowej.

Do brązowego medalu wywalczonego przez zespół Jutrzenki doszły jeszcze dwa wyróżnienia indywidualne, przyznane zresztą tej samej zawodniczce. Karolina Mokrzka została wybrana do siódemki gwiazd turnieju finałowego. Jej również, dzięki zdobyciu 48 goli, przypadł tytuł króla strzelców turnieju

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – Sośnica Gliwice 32:25 (15:14)

Jutrzenka: Oliwia Lewandowska, Patrycja Wojewódzka – Aleksandra Pawłowska, Wiktoria Dyszkiewicz 3, Karolina Mokrzka 10, Karolina Trzaska 1, Paulina Salamandra 1, Natalia Salak 5, Aleksandra Dudek, Natalia Lutecka 2, Aleksandra Szulińska, Aneta Szczechowicz 4, Aleksandra Stasiak 6, Ewa Kubera-Gomez