Płockie siatkarki wydarły seta Ósemce Siedlce

Płockie siatkarki wydarły seta Ósemce Siedlce - Zdjęcie główne

SportMUKS Volley Płock zdołał ugrać tylko jednego seta w meczu z Ósemką Siedlce. Podopieczne Jerzego Chęcińskiego z trzema punktami na koncie zajmują przedostatnią pozycję w tabeli II ligi kobiet.

Zawodniczki MUKS-u rozpoczęły w wymarzony dla siebie sposób. Płocczanki szybko odskoczyły na kilka punktów przewagi i po kilku minutach gry prowadziły 13:9. Chwilę później przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu, wynik do samego końca oscylował w okolicy jednego punktu przewagi któregoś z zespołów. Ostatecznie pierwszą partię wygrały miejscowe 25:23.

Niestety wygranie otwierającego seta to wszystko na co było stać siatkarki Chęcińskiego. Płocczanki dzielnie walczyły, ale to było za mało na dobrze dysponowaną tego dnia Ósemkę. Drugi set padł łupem gości (20:25). W trzecim rywalki pokazały, kto jest na ten moment lepszą drużynę i wygrały tę część do 16.

W ostatniej odsłonie gospodynie tylko chwilę walczyły jak równy z równym ze swoim przeciwnikiem. Siedlczanki doprowadziły do wyniku 16:24, wtedy o kolejny zryw postarały się zawodniczki w granatowo-błękitnych strojach, które zdobyły 4 punkty z rzędu. Niestety to wszystko na co stać było płocki zespół i Volley zszedł z parkietu pokonany 3:1.

MUKS Volley Płock - Ósemka Siedlce 1:3 (25:23, 20:25, 16:25,19:25)

Volley: Izabela Chęcińska Izabela, Sandra Niedziałkowska, Monika Lubiak, Kamila Marcinkowska, Aleksandra Koperska, Aleksandra Kąpińska, Joanna Ostrowska, Alicja Fabiszewska, Natalia Muszyńska, Arleta Rutkowska, Emilia Bąkowska, Natalia Kapturowska.