Reklama

Płocka pomoc dla kieleckiego trenera

Opublikowano:
Autor:

Płocka pomoc dla kieleckiego trenera - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Drugi trener Vive Tauronu Kielce Tomasz Strząbała ma nowotwór układu krwiotwórczego. Do akcji pomocy dla szkoleniowca, którą zorganizował jego klub, przyłączyło się również płockie środowisko związane z piłką ręczną.

Drugi trener Vive Tauronu Kielce Tomasz Strząbała ma nowotwór układu krwiotwórczego. Do akcji pomocy dla szkoleniowca, którą zorganizował jego klub, przyłączyło się również płockie środowisko związane z piłką ręczną.

Szansę na uratowanie życia daje Tomaszowi Strząbale terapia CRd. Problem w tym, że jest ona prowadzona wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Koszt to ponad milion złotych. Władze kieleckiego klubu natychmiast zorganizowały pomoc dla swojego szkoleniowca. Do akcji przyłączają się również sportowcy związani z innymi dyscyplinami. A także płockie środowisko piłki ręcznej.

Jednym z najważniejszych wydarzeń akcji pomocy dla Tomasza Strząbały ma być mecz Polska – Reszta Świata, który rozegrany zostanie w lubelskiej hali Globus. Nie zabraknie w nim również płockich akcentów.

– Desygnowaliśmy do Lublina trenera Manolo Cadenasa oraz naszych najlepszych zawodników. Zarówno Polaków jak i cudzoziemców – mówił prezes SPR Wisła Płock Robert Raczkowski na konferencji prasowej zwołanej, aby poinformować o płockiej pomocy dla kieleckiego szkoleniowca. – Na licytację przekazujemy również szereg unikatowych koszulek z autografami czołowych europejskich zawodników.

Vive Tauron Kielce to najpoważniejszy, na krajowym podwórku, przeciwnik piłkarzy ręcznych z Płocka. Kibice obu drużyn, mówiąc delikatnie, nie darzą się sympatią. Jednak w obliczu nieszczęścia, które dotknęło kieleckiego trenera, nie wahali się nawet przez moment. – Przekażemy na licytację różne koszulki. Między innymi otrzymany od naszych przyjaciół z Veszprem trykot wielokrotnych Mistrzów Węgier – mówił lider Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej Andrzej Szczęsny. – Podczas meczu Ligi Mistrzów z Barceloną przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy, które również będą przekazane na leczenie Tomasza Strząbały

Przekazanie sportowych gadżetów na licytację zapowiedział również kapitan płockich szczypiornistów Adam Wiśniewski, znany jako „Gadżet”. – Chcę przekazać na licytację swoją koszulkę klubową, w której grałem dwa lata temu w Lidze Mistrzów oraz swoją koszulkę reprezentacyjną – powiedział Adam Wiśniewski. – Podobnie zrobił Mariusz Jurkiewicz. On również przekazał na aukcję koszulkę reprezentacji Polski oraz swój trykot z czasów gry w Atletico Madryt.

W akcję pomocy dla Tomasza Strząbały włączył się również Urząd Miasta Płocka, który udostępnił wszystkie swoje kanały informacyjne dla informacji dotyczących pomocy dla chorego trenera. Jak nam się udało dowiedzieć, na tym nie kończy się płocka pomoc. – Na aukcję w Płocku przekazaliśmy voucher na kolację świąteczną w Restauracji Księżącej – mówi Katarzyna Przykłota, szefowa płockiewgo Hotelu Herman. – W Kielcach licytowany będzie voucher na pobyt weekendowy w Hotelu Herman. 

Za kilka dni wystartują aukcje na serwisie allegro.pl, na których wystawione zostaną przedmioty związane z piłką ręczną, ale też przekazane przez artystów i sportowców z innych dyscyplin.

Każdy, kto zechce wesprzeć finansowo Tomasza Strząbałę, może dokonać wpłaty na specjalne konto:

Numer konta: 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110

Fundacja Vive Serce Dzieciom, MBank, w tytule przelewu dopisek: dla Tomka

Dla przelewów z zagranicy:

Account number – IBAN: PL 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110

SWIFT: BREXPLPWMUL

 

Tomasz Strząbała: drugi trener zespołu Vive Tauron Kielce. Kielczanin, przez wiele lat trener zespołów młodzieżowych w Kielcach, nauczyciel w ZSO 15 na Podkarczówce. Wychowawca wielu wybitnych zawodników, dziś graczy PGNiG Superligi oraz Reprezentantów Polski. Wielokrotny Mistrz Polski w rozgrywkach młodzieżowych oraz seniorskich. W 2013 roku zachorował na złośliwy nowotwór układu krwiotwórczego. Przez długi okres z chorobą udawało się skutecznie walczyć, jednak teraz choroba wróciła. Najlepszą i możliwe, że jedyną skuteczną formą leczenia jest terapia CRd w Stanach Zjednoczonych.

fot. sprwislaplock.pl

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE