Płock wygrał konkurs na organizację finałów

Płock wygrał konkurs na organizację finałów - Zdjęcie główne

SportKlub AZS PWSZ Jutrzenka Płock wygrał konkurs na organizację turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej.

Klub AZS PWSZ Jutrzenka Płock wygrał konkurs na organizację turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej. Zawody z udziałem ośmiu drużyn rozpoczną się 6 marca w Orlen Arenie.

Decyzją władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce finały mistrzostw Polski juniorek zostaną rozegrane w dniach od 6 do 11 marca 2012 w hali Orlen Arena. Komisja Rozgrywek Młodzieżowych doceniła sukces organizacyjny turniejów ćwierćfinałowego i półfinałowego, które odbyły się w płockiej hali Chemika i zakończyły się zwycięstwami Jutrzenki.

W  Orlen Arenie wystąpi osiem najlepszych juniorskich ekip w Polsce. AZS PWSZ Jutrzenka Płock zagra w grupie z KSS Kielce, MKS Vistal - Łączpol Gdynia oraz UKS Dąbrówka Gniezno.

- Zespół z Kielc jest bardzo mocny, z kolei Gniezno w naszym zasięgu, do pokonania - mówi Marek Przybyszewski, trener juniorek Jutrzenki. - Natomiast ekipa z Gdyni to dla nas kompletna niewiadoma. Ale już rozpoczęliśmy rozpracowywanie przeciwniczek.

4. KS Sośnica Gliwice

Juniorzy Orlen Wisły Płock rozegrają turniej finałowy mistrzostw Polski 5-10 marca w Szczecinie. Płocczanie są obrońcą tytułu sprzed roku.W finale pokonali Vive Kielce, które w tym sezonie wyeliminowali w minioną sobotę już w półfinale w Płocku. W zawodach wystąpią zespoły: