Reklama

Płocczanin wystartuje w Rio. To już pewne

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin wystartuje w Rio. To już pewne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W miniony weekend wioślarze z całej Polski zjechali się do Kruszwicy, by rywalizować o miejsca w reprezentacjach juniorów na główne imprezy mistrzowskie na świecie. W Centralnych Kwalifikacyjnych Regatach Juniorów ścigało się blisko 400 wioślarzy w kategoriach młodzieżowych od młodzików po juniorów.

W miniony weekend wioślarze z całej Polski zjechali się do Kruszwicy, by rywalizować o miejsca w reprezentacjach juniorów na główne imprezy mistrzowskie na świecie. W Centralnych Kwalifikacyjnych Regatach Juniorów ścigało się blisko 400 wioślarzy w kategoriach młodzieżowych od młodzików po juniorów.

W zawodach uczestniczyło ponad 40 młodych zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w większości uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych. - Najważniejszą z konkurencji była czwórka podwójna juniorów - relacjonuje Jacek Karolak. -  Z uwagi na fakt rozgrywania tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów w dalekim Rio de Janeiro, co wiąże się z kosztownym wyjazdem, właśnie w tej jednej konkurencji Polski Związek Towarzystw Wioślarskich wyznaczył bieg kwalifikacyjny. Wiąże się to oczywiście z ogólną oceną potencjału polskiego wioślarstwa i szansami na dobry wynik na mistrzostwach w dalekiej Brazylii. Cieszy zatem fakt, że w osadzie, która zdeklasowała rywali, wiosłował nasz zawodnik Marcin Krysiński i to on (na zdjęciu w czwórce i jedynce) z trzema kolegami z różnych klubów poleci na mistrzostwa świata.

Zawody w Rio będą zarazem rekonesansem dla szkoleniowców kadry olimpijskiej, bowiem zostaną rozegrane na torze olimpijskim w samym centrum Rio, blisko słynnej statui Chrystusa.

Imprezą dla młodszego rocznika juniorów (17 lat) będą regaty Coupe de la Jeunesse (Puchar Młodzieży), które odbędą się w węgierskim Szeged. Do tych regat wyznaczone były biegi kontrolne w dwójkach bez sternika. I znów najlepszą okazała się osada: Bartłomiej Donarski (PTW) i Jakub Aleksandrowicz (KTW SMS Płock), którzy przypłynęli pierwszego dnia na pierwszej pozycji, a drugiego dnia na drugiej (obaj na zdjęciu w dwójce). Bardzo dobrze spisała się również nasza druga osada: Michał Sobiecki i Mateusz Cywiński, którzy zajęli czwarte miejsce. Obie te osady wraz z trenerem Jerzym Podsędkiem pojadą na obóz w Wałczu, a potem na Puchar,. Po drodze jeszcze zawodnicy zaliczą Mistrzostwa Polski na Poznańskiej Malcie (18-19 lipca).

W Kruszwicy próbowali swoich sił również Juniorzy młodsi. Najlepiej z płockich osad spisała się męska ósemek, która zwyciężyła, płynąc w składzie: Bartłomiej Śniegocki, Michał Dworakowski, Marek Gęsicki, Michał Bałdyga, Marcin Makowski, Jan Domeradzki, Sylwester Kaczmarek, Kamil Krusiewicz, sternik Henryk de Weerd oraz czwórka ze sternikiem: Wiktor Budnicki, Bartłomiej Śniegocki, Michał Bałdyga,  Kamil Krusiewicz, sternik Łukasz Gołębiewski, która również zajęła I miejsce. Wśród młodzików najlepiej spisała się nasza młoda skifistka, Oliwia Nowakowska, która pierwszego dnia zawodów była czwarta, zaś drugiego trzecia. Dla młodych wioślarzy był to ostatni sprawdzian przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (24-26 lipca) oraz Mistrzostwami Polski Młodzików   (1-2 sierpnia).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE