Reklama

Płocczanin Mistrzem Europy

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin Mistrzem Europy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Jacek Jasion został zawodowym Mistrzem Europy w kickboxingu. Jasion pokonał Igora Gavrilyka przez K.O już w drugiej rundzie pojedynku. Zwycięstwo zadedykował swojemu zmarłemu ojcu.

Jacek Jasion został zawodowym Mistrzem Europy w kickboxingu. Jasion pokonał Igora Gavrilyka przez K.O już w drugiej rundzie pojedynku. Zwycięstwo zadedykował swojemu zmarłemu ojcu.

45-letni płocczanin skrzyżował rękawice z 23 lata młodszym, Igorem Gavrilykem, trzykrotnym mistrzem Ukrainy. Walka, początkowo zaplanowana na 5 rund po 2 minuty, zakończyła się już w drugiej odsłonie widowiska poprzez znokautowanie przeciwnika kopnięciem w okolice wątroby. - Po walce czuję się bardzo dobrze, mam tylko lekkie zbicia i otarcia - mówi Jacek Jasion. - Jestem z siebie dumny, że dałem radę w tym wieku. Wniosek jest jeden - im jestem starszy, tym lepszy.

Przygotowania do  tego pojedynku trwały prawie rok . - Początkowo musiałem mocno zbić wagę, bo z 106 kilogramów doszedłem do 75 - wspomina. - Do tego treningi po cztery godziny dziennie, rano rozruch,, a wieczorem ćwiczenia na sali. Wolnym dniem była tylko niedziela, kiedy to korzystałem z sauny.

Płocki radny zadedykował swoje zwycięstwo ojcu, który zmarł podczas przygotowań syna do pojedynku. - Chciałbym zadedykować tę walkę mojemu  nieżyjącemu już  tacie, który był pewny tego, że podejmę wyzwanie, ale zmarł podczas przygotowań - powiedział nam Jasion.

Fot. Sebastian Adamkiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE