Reklama

Płocczanie dwa razy wygrali z Vive Kielce

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie dwa razy wygrali z Vive Kielce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ograć odwiecznych rywali z Kielc – bezcenne. Zrobić to dwa razy podczas jednego turnieju – brzmi niemal jak bajka. Tego wyczynu dokonała ekipa MUKS 21 Płock.

Ograć odwiecznych rywali z Kielc – bezcenne. Zrobić to dwa razy podczas jednego turnieju – brzmi niemal jak bajka. Tego wyczynu dokonała ekipa MUKS 21 Płock.

Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Kulpińskiego opiera się na uczniach czwartych i piątych klas (o profilu sportowym) Szkoły Podstawowej nr 21. Od września 2014 roku uczestniczy w  Płockiej Akademii Piłki Ręcznej. Pomysłodawcy PAPR chcą popularyzować wśród dzieci piłkę ręczną, zachęcając do aktywnego spędzania czasu wraz z rówieśnikami, dla których piłka ręczna jest doskonałą zabawą. Każdy młody sportowiec może pod okiem trenerów Akademii rozwijać swoje umiejętności. I ma prawo do legitymowania się „niebieskim paszportem”.

PAPR to jednak nie tylko sport. Niezwykle istotne są również wyniki osiągane przez młodych zawodników w szkole. Adepci Akademii uczą się w klasach z rozszerzonym programem języka angielskiego i języka niemieckiego.

Jednym z założeń twórców Akademii było ujednolicenie szkolenia na wszystkich jego etapach i stworzenie jednolitego programu przygotowującego dzieci i młodzież do profesjonalnego uprawiania piłki ręcznej. Program PAPR stworzony został przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu SPR Wisła Płock, trenerów MMKS Jutrzenka Płock oraz innych specjalistów zajmujących się szkoleniem.

Akademia obejmuje obecnie osiem szkół z Płocka (cztery podstawowe, trzy gimnazja, jedno liceum) oraz jedną szkołę z Radzanowa.

Młodzi piłkarze ręczni MUKS 21 wystartowali w Łodzi w ogólnopolskim turnieju „Gram i trenuję zdrowo i bezpiecznie”, okazując się zdecydowanie najlepszym zespołem tej imprezy.

Drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Kulpińskiego pokonała kolejno Anilanę II Łódź (klasy piąte) 17:8, Anilanę I Łódź (szóstoklasiści) 17:11, Vive II Kielce (kl. V) 14:12 oraz Vive I Kielce (kl.VI) 19:12.

Szymon Kwasiborski odebrał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju, a Mateusz Myzia zstał MVP imprezy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE